een Nooit van gehoord... Je hebt gelijk, die is niet te missen. Zag ik de concurrent ook niet... Klinkt als muziek in de oren. Die jongens van Pepsi zijn lekker bezig. Kom ik Johnny ook nog ergens tegen? Na Heineken Den Bosch en later DCS Export in Zoeterwoude krijgt nu ook DCS Binnenland in Zoeterwoude te maken met een nieuw Warehouse Management Systeem (WMS). De voorbereiding ging in februari 2002 van start, de officiële aftrap moet in februari 2003 plaatsvinden. Aangezien WMS Export, genaamd Scan, niet helemaal gelijk is aan WMS Binnenland, moest voor deze laatste versie een nieuwe, andere naam worden bedacht. y Twist Tekst Hans Sjouke Koopal Je kent hem zeker. Het is dat irritante baasje dat in de Pepsi-reclames geregeld in beeld verschijnt en dan een bord met Pepsi Twist omhooghoudt. Klopt. Net als de nieuwe Pepsi Twist zelf: een verfrissende cola met een vleugje citroen. Staat sinds een maand in de schappen en loopt als een trein. Hou maar op! Ik weet waar je op doelt. Twist is een enorm succes in de States en enkele Europese landen. Ook de concurrentie is dat opgevallen en die is dus met een variant gekomen. Maar proef het eens en je begrijpt dat we ons geen zorgen maken. Nu je het over muziek hebt: wat dacht je van de Pepsi Chart, wekelijks op Yorin FM van 15.00 tot 18.00 uur. Een nieuw permanent muziekplatform voor jongeren waaronder alle muziekactiviteiten van Pepsi vallen. En dan heb ik het onder meer over het Pepsi Chart Live muziekspektakel op 19 oktober in Ahoy' (de opvolger van Pepsi Pop) en Pepsi Stage, een nieuw poptheater naast de Heineken Music Hall in Amsterdam. Over lekker gesproken: wat dacht je van het nieuwe Pepsi-gezicht Shakira? In navolging van Britney Spears, Anouk en Michael Jackson gaat zij dit jaar voor Pepsi het podium op. Neem maar van mij aan datje de komende maanden niet om hem heen kunt. Tekst Menno Middelkoop Daarom werd er een prijsvraag uitgeschreven voor alle medewerkers op de Zoeterwoudse brouwerij. De meest originele inzending zou worden 'vereeuwigd' en bevorderd tot de gangbare naam voor WMS Binnenland. "En dat viel niet mee", vertelt Rob Overbeek, scan supervisor uit ploeg 6 van Export. "De naam moest namelijk ladingdekkend zijn, lekker in de mond liggen en eigenlijk moesten er ook nog inhoudelijke elementen in terugkomen. Toen heb ik voor mijzelf eens opgeschreven waar WMS nu eigenlijk allemaal voor staat: het is een scansysteem voor het magazijn voor de aansturing en registratie van het werkproces, en dat alles via tracking and tracing. Samengevat dus: Systeem Magazijn Aansturing Registratie Tracking Tracing - kortom: Smartt." Ladingdekkend is de naam zeker, want WMS is een slimme vondst. Het gebruik levert vele voordelen op voor Heineken als geheel, voor de medewerkers van DCS en uiteindelijk ook voor de consument. Stel dat er iets misgaat met een bepaalde partij pallets, terwijl deze toch bij de klant terechtkomt. Via Smartt kan die partij dan heel simpel worden opgespoord en teruggehaald. Voor zijn vondst kreeg Rob Overbeek een professioneel dartboard uitgereikt. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 8