BB Jan Wijnen nam 16 mei na 32,5 jaar Heineken afscheid van collega's en klanten. Het Ibijnaonmogelijke is mogelijk gebleken: rondom het 25-jarig jubileumfeestje van Francis Tjaarda op 4 september zijn dingen verborgen gebleven! Francis, die een ingebouwde antenne voor nieuws lijkt te hebben, wist bijvoorbeeld niet dat ze met koets en vierspan werd opgehaald. Ook wist ze niet dat er een spetterend optreden van de Francis Friends (een revival van de Freddy Girls) was gepland. De informele borrel was precies zoals Francis dat voor ogen had: een ouderwets gezellig Heineken-samenzijn. De heer Ruys sprak Francis, vergezeld van haar moeder en verdere naaste familie, op warme, persoonlijke wijze toe. Hij typeerde Francis op een ook voor anderen herkenbare wijze: groen bloed in d'aderen, altijd dedicated, altijd aanwezig, altijd de regie voerend... alleen nu even niet! Kortom, onmisbaar in haar ondersteuning van de Raad van Bestuur en Raad van Commissarissen. Externe gasten, oud-medewerkers en medewerkers troffen elkaar om Francis te feliciteren en te bedanken voor 25 jaar werken voor Heineken. Een gegeven dat Francis overigens geen verdienste vindt als je mag werken bij zo'n prachtige organisatie met zo'n prachtig merk! 'ft Dat gebeurde in Het Proeflokaal van Heineken Brouwerijen Midden-Brabant in Den Bosch. Nadat Jan met zijn familie een excursie door de brouwerij had jj gemaakt, begon de gezellige en druk bezochte receptie, i Na de toespraak van gewestelijk unitmanager Marinus van Dorst was het de beurt aan 'tonproater' Gert van Boxtel, die een ludiek optreden verzorgde. a Als klap op de vuurpijl kreeg Jan een muzikale ode van de muziekgroep van oud-collega Gerrit van Summeren. Kortom: een topdag! Arie van Wijk nam 9 augustus na ruim 27 jaar afscheid van Vrumona. Jarenlang heeft hij ervoor gezorgd dat de afvalstroom netjes gescheiden werd afgevoerd. Samen met zijn vrouw en twee kinderen genoot hij van zijn receptie in het Bedrijfsrestaurant. Die werd druk bezocht door zowel collega's als vrienden. Arie's teamleider Rob Zelle sprak hem toe en prees zijn inzet in al die jaren. Namens collega's en Vrumona bood Sierd van der Veen Arie een aantal cadeaus aan, waaronder een prachtige hogedruk- reiniger. Het was een gezellig en geslaagd samenzijn daar in Bunnik. Na 42 jaar heeft Jan Goderie, samen met zijn vrouw en zoon, tijdens een druk bezochte receptie afscheid van 'zijn'Heineken genomen. In verband met de grote opkomst van collega's en relaties was een deel van het expeditie-magazijn van de vestiging Brabant-West in Etten-Leur omgebouwd tot receptieruimte. In een persiflage op het tv-programma 'De Stoel' kreeg Jan, ondersteund door sketches van collega's en een fotocollage, een terugblik op zijn jaren bij Heineken. Het talrijke publiek amuseerde zich kostelijk en Jan was blij verrast door de inhoud van het programma. In zijn dankwoord stelde Jan dat werken voor Heineken, werken met plezier betekent en dat was voor hem altijd de beste motivatie.

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 27