Janskerkhof 22, Utrecht Filemon Baucis Volgens de oude Grieken woonden Filemon en Baucis in een klein huisje en hadden zij net genoeg om samen van te leven. Op een dag kwamen er twee vreemdelingen aan de deur. Zij vroegen om onderdak en werden hartelijk ontvangen: het aanwezige voedsel werd verdeeld en er werd ruimte gemaakt om hen te laten slapen. De reizigers waren zeer verrast door deze grote mate van gastvrijheid... Diezelfde gastvrijheid is in één woord waar het om draait bij Filemon Baucis in het Utrecht van de 2V" eeuw. Als je bij de trendy horecagelegen heid aan het Janskerkhof 22 naar binnen stapt, voel je je meteen thuis. Ook buiten de openingstijden, al is het er dan wel stil. De grootste warmte komt van het enorme enthousiasme van de eigenaar. Hij vertelt over zijn gasten, onder wie veel studenten en oud-studenten die hij weet te boeien met professionele DJ's en thema-avonden. Als je heel goed luistert, kun je als achtergrond van zijn verhaal nog de echo van de muziek horen. Fiet weerkaatst tussen de witte luikjes, het rinkelt in de enorme glazen lamp aan het plafond en tikt langs de flessen boven de lange witte bar. De gastheer brengt met zijn verhalen het pand tot leven, je ziet de tafels zich vullen met mensen en glazen bier, de Brand-glazen broederlijk naast die van Amstel en Fleineken. De stevige Wieckse Witte-glazen die precies in de zomerse sfeer van de inrichting passen en natuurlijk de mensen, soms zelfs uit Amsterdam, die geen genoeg kunnen krijgen van muziek en gezelschap. De keuze is moeilijk, blijven zitten tot deze beelden later op de dag werkelijkheid worden of naar de bestaande afspraken. Plicht gaat voor plezier dus het moet een andere keer. Ze hebben ons ook vast niet nodig om het gezellig te maken vanavond. Vers van 't Vat, september 2002 23

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 23