Schoon gen - Heineken Deze maand ontving de redactie weer een aantal originele foto's, ingezonden door (oud-)collega's of consumenten, gemaakt in verschillende landen. Essential Italian Vocabulary: - buongiomo Binnen Heineken in Nederland krijgen hygiëne, orde en netheid extra aandacht. Als gevolg van nieuwe wetgeving wordt aan alle kanten gewerkt aan het structureren van onze schoonmaak- inspanningen. Gecombineerd met de nieuwe wetgeving van inmiddels ex-minister Borst over roken op de werkvloer, zorgt dat al met al voor een hele andere kijk op de werkomgeving. - g ra zie yi; Heineken Heinekcri 3 the hê. Mót hu'óng vj dóe dao. Mót nhan hiêu. Heineken beer/biere/birra/cerveza thanh phan: nuoc, malt, va hops sAn xuat tai nha may bia vietnam thói ah, q.i2,tphcm,vié1 nam Tekst Wilma Gertenaar Tijdens zijn vakantie in Hue Vietnam in november 2001 zag Emiel Baade (Brouwerij De Ridder) dit bijzondere achteretiket. Navraag bij Vietnam Brewery Limited levert de volgende vertaling op: Marlies Wijckerheld Bisdom is projectmanager Hygiëne, Orde en Netheid. Zij coördineert de inspanningen in Zoeterwoude. "De structurele aanpak die we nu vormgeven, is een gevolg van de nieuwe hygiënecode voor brouwerijen. Klanten gaan steeds strengere eisen stellen aan de hygiëne, orde en netheid bij hun leveranciers. Het hygiëneplan dat we daarvoor hebben ontwikkeld, willen we in oktober in werking stellen. De uit voering daarvan wordt dan regelmatig gecontroleerd door de eigen medewerkers en een keer per jaar door derden." Chris Versteegh, manager Bedrijfstechnologische Dienst, zegt over het structureren van het schoonmaakwerk in Den Bosch: "De discipline om je eigen werkomgeving schoon te houden, is Vrienden van Mirjam de Jong /Heineken Nederland Supply) namen deze foto toen zij in maart 2002 op vakantie waren in Hongkong. Dit was een van de vele Heineken-uitingen die zij daar hebben gezien. Zo hadden ze toch een beetje een 'thuisgevoel'. inmiddels onderdeel van onze bedrijfscultuur. We zijn twee jaar geleden al begonnen extra aandacht te besteden aan hygiëne. We hebben onder meer een grote opruimdag gehouden waaraan iedereen meedeed. Het afgelopen jaar zijn we bezig geweest structuur aan te brengen, zoals het invoeren van schoonmaaktaken in werkinstructies. We zijn nu zover dat de eerste interne controle op naleving van de nieuwe regels kan worden gehouden." "In Bunnik", legt Hans Aalbers, kwaliteitsmanager bij Vrumona uit, "is de hygiënestandaard onderdeel van de ISO/HACCP- certificering, waarvoor Vrumona nu hard aan het werk is. Het schoonhouden van de werkplek is bij onder meer Ver pakken in de opleidingen meegenomen. Natuurlijk maakten we altijd al schoon, maar nieuw is dat de naleving van het hygiëne plan door het management van de afdeling wordt gecontroleerd. Een schone productieomgeving en -installatie zijn van groot belang voor de voedselveiligheid van ons eind product. Vandaar dat het een belangrijk onderwerp zal zijn als in november dit jaar de audit voor het certificaat plaatsvindt." soundsgood. Op weg naar zijn vakantie in Sicilië kwam Jan van der Wel, Heineken Technical Services, bij de tussenlanding in Milaan (luchthaven Malpensa) een grote muurposter van Heineken tegen, die werkelijk direct de aandacht van elke reiziger trok. Three generations. One unique flavour. One brand. Heineken Vers van 't Vat, augustus 2002

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 9