10 vragen aan Afdeling Bedrijfsadviezen Wat doe jij eigenlijk? Hei-Time Reportage Heineken Respect en plezier Inhoud Nederlands Beheer Onlangs las ik het verslag van Heineken over veiligheid, gezondheid en milieu 2000-2001. Daarin stond onder meer: "Wij richten ons op het op een verantwoorde wijze brouwen en verkopen van bieren van hoge kwaliteit aan consumenten over de hele wereld, ter verhoging van het plezier in het leven. Deze bieren worden gebrouwen en op de markt gebracht met respect voor lokale gemeenschappen en het milieu." De woorden 'respect' en 'plezier' troffen mij in het bijzonder. Respect Het net aangetreden kabinet Balkenende wil het respect voor elkaar en eikaars eigendommen herstellen. De normvervaging is in onze maatschappij duidelijk zichtbaar. Bij Vrumona vonden onlangs enkele incidenten plaats die dit bevestigen. Zo viel in het Bedrijfsrestaurant op dat vanaf juni de bestekvoorraad steeds moest worden aangevuld. De manager besloot het aantal messen te tellen, 's Maandags had hij er 150, op donderdag nog maar vijftig! Kennelijk moet de werkgever ook tijdens de vakantie voor het bestek zorgen! Dat is onacceptabel. Respect voor andermans bezit is toch een basisvoorwaarde om in een gemeenschap - zoals je werkomgeving - met plezier te kunnen functioneren? Plezier Heineken-medewerkers zijn trots op hun bedrijf, omdat het ook voor hen het plezier in het leven verhoogt. Niet alleen brouwen en verkopen we kwaliteitsbieren, ook scheppen we voorwaarden om met plezier naar je werk te gaan: goede arbeidsvoorwaarden en een prettige bedrijfscultuur. Normen en waarden tussen mensen onderling zijn even belangrijk. We moeten elkaar aanspreken op normvervaging en zo het plezier in en op het werk ook in de toekomst waarborgen. Philip de Ridder, algemeen directeur Vrumona

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 2