Afscheid M.J.F. Derks, receptie 17 september Afscheid J.L.M. Vera, receptie 6 september Afscheid C. Oostrum, receptie 5 september Afscheid L.M. Hengstmengel, receptie 12 september Na 36 dienstjaren neemt Mart Derks afscheid van Heineken. "Hij was bovenal veeleisend voor zichzelf" Wielrennen en carnaval. r. *Sfjg B V Jt gg -:rt. IS "Ik hou ervan een luisterend oor te zijn" Op De Molenzolder van de Heineken Experience in Amsterdam vindt donderdag 5 september vanaf 17.00 uur de afscheidsreceptie van Cees Oostrum plaats. "Cees heeft bij ons altijd bekendgestaan als een echte vakman, een perfectionist. Hij was veeleisend, maar niet alleen voor zijn collega's. Bovenal was hij dat voor zichzelf", aldus zijn collega Gert den Hartog. Cees Oostrum begon 1 september 1965 op twintigjarige leeftijd bij Vrumona als vertegenwoordiger in de buitendienst. In 1967 werd hij etaleur voor festiviteiten en beurzen en in 1970 maakte hij grafisch reclamemateriaal. Daarna startte hij in 1973 designwerk bij Heineken aan de Mauritskade. Vanaf 1978 zette hij dit voort vanuit Zoeterwoude. In 1988 werd hij hoofd Brands Design en vanaf mei 2001 was Cees als Corporate Identity Design manager verantwoordelijk voor de visual identity van Heineken. Heineken Nederlands Beheer Jan Vera trad 26 januari 1970 bij Heineken in dienst. Hij begon bij Colonne 7 op de afdeling Verpakken in Den Bosch. In deze brouwerij heeft hij zijn hele carrière gewerkt. Na enkele jaren in de Bottelarij te hebben gewerkt, kwam hij bij Brouwen. Deze periode sloot hij af in het brouwhuis zelf. Toen beginjaren tachtig Colonne 7 met de nieuwe lay-out en nieuwe machines opstartte, kwam Jan weer terug op Verpakken. Hier heeft hij - behalve een korte periode op de postkamer - de resterende tijd gewerkt. Jan heeft sinds zijn terugkeer bij Verpakken de meeste tijd gewerkt als etiketteerder. Hij is een veelzijdig persoon, die op veel terreinen van de brouwerij inzetbaar was. 's Zomers houdt Jan zich bezig met wielrennen en als het mooie weer voorbij is, begint hij met de voorbereidingen voor carnaval: de komst van de Prins naar Oeteldonk. Op zijn afscheidsreceptie, 6 september om 15.30 uur in De Cambrinuskelder, zal waarschijnlijk menig lid van de Oeteldonkse club aanwezig zijn. Leo Hengstmengel neemt 12 september om 15.30 uur na 32 jaar afscheid van Heineken. De Van Swietenzaal in De Hooiberg te Zoeterwoude vormt het decor van zijn vertrek. In 1970 begon Leo in Rotterdam op de afdeling Inkoop, waar hij verantwoording droeg voor de inkoop van machines en apparatuur. Leo: "Ik heb dat met plezier gedaan. Ik werkte in opdracht van brouwerijen in Midden-Afrika. Rond 1975 ben ik overgeplaatst naar Zoeterwoude en werkte daar tot 1992 ook bij Inkoop." Daarna werd Leo secretaris van de OR Zoeterwoude. "Dat was heel leuk. Ik hou ervan een luisterend oor te zijn. En mensen stellen je heel uiteenlopende vragen. Dat contact heb ik prettig gevonden." Dat Leo van zijn Top/VUT gaat genieten, betekent niet dat hij zich zal gaan vervelen. "Mijn vrouw en ik houden van reizen, Birma staat al op de agenda. Bovendien lijkt het mij leuk om vrijwilligerswerk te doen." Leo hoopt op zijn afscheidsreceptie veel (oud-) collega's te begroeten.

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 28