Solaris ontvangt vooral uitgaanspubliek uit Haarlem en Amsterdam en besteedt veel aandacht aan de inrichting, de kaart en niet te vergeten aan de muziek. Bij De Zomer is de sfeer meer multicultureel. Beide uitgaansgelegenheden worden bezocht door een hoogopgeleid publiek. De Zomer Solaris Zeeweg 6 en 7, Bloemendaal aan Zee Vers van 't Vat, augustus 2002 13 Tekst Liesbeth Groeneveld IffPft Het is heerlijk op het terras bij De Zomer. Je hebt een geweldig uitzicht op de zee en de sfeer is heel ontspannen. Hoewel, als op een bepaald moment een van de poten van mijn stoel door de terrasvloer heen steekt, lig ik bijna op de grond. Intussen weerklinkt jazzy muziek uit de boxen. Kortom, het is lekker relaxen op dit kleurrijke terras. De kaart bij De Zomer is niet al te uitgebreid, met gerechten variërend van saté tot ossobucco. Naast De Zomer staat een tent waar disco Paradiso Amsterdam een 'buitenverblijf' heeft. In Paradiso aan Zee kun je één a twee keer per maand terecht voor speciale feesten die gratis toegankelijk zijn. Dankzij de relatie met Paradiso Amsterdam komt er een gevarieerd publiek bij De Zomer. Ook gezinnen met jonge kinderen zijn er veel geziene gasten. Solaris heeft een heel andere uitstraling. Terwijl De Zomer een heel ongedwongen uiterlijk heeft, ziet Solaris er juist bijzonder hip en gestyled uit, met veel witte strandmeubels. Hier kun je terecht voor een exclusieve maaltijd met op de achtergrond smaakvolle muziek. Een bezoekje aan Bloemendaal is zeker de moeite waard!

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 13