MURPHYS IRISH STOUT Mwpb's Irish Open Hollands plaatje Een van de 'vervelende' bijkomstigheden van PR voor Murphy's is, datje wel eens met journalisten naar Ierland moet afreizen. Uiteraard neem ik ze op zo'n reis ook mee naar de Murphy Brewery in Cork, want daar liggen immers de roots van het biermerk. Zo ook in het weekend van 30 juni, waarin het internationale golftoernooi Murphy's Irish Open voor de negende en laatste maal plaatsvond. Voor 2003 zal Murphy Brewery een ander groot evenement in Cork sponsoren. Welk precies, wordt later dit jaar bekendgemaakt. Trotse brouwers Mevrouw Wilsey-Van Munching, dochter van Leo van Munching sr., bracht woensdag 26 juni samen met haar man, twee zonen, schoondochter en vier kleinkinderen een bezoek aan Heineken Zoeterwoude. Op het programma stond een bezoek aan de bottelarij en de Barremolen, met als afsluiting een lunch. Tekst Liesbeth Groeneveld De familie Van Munching was ruim een week in Nederland en bezocht verschillende plaatsen, waaronder Volendam, Madurodam en Amsterdam. Mevrouw Wilsey-Van Munching wilde het bezoek aan de Barremolen tot het laatst bewaren. Ze vond vooral dat bezoek erg leuk voor de kinderen. Twee jaar geleden bracht ze nog een bezoek aan de brouwerij en deze keer kwam haar familie mee. Heineken speelt zakelijk gezien geen rol meer in hun leven, maar heeft, zoals mevrouw Wilsey-Van Munching zegt, nog wel hun sympathie: "Ik kan het niet over mijn hart verkrijgen een ander biertje dan Heineken te kopen." Na het bezoek aan de bottelarij werd de Barremolen van binnen bezichtigd. Deze watermolen vervulde vroeger een belangrijke functie bij het droog houden van de Oude Groenedijkse- en Barrepolder. De Barremolen werd in 1661 gebouwd en raakte langzaam in verval, tot Heineken hem in 1974 geheel liet restaureren. In mei 1975 werd de molen opgedragen aan Leo van Munching sr., ter ere van zijn verdiensten voor Heineken in de Verenigde Staten. De kinderen en hun ouders vonden de Barremolen prachtig en klommen helemaal naar boven. De kleindochter van mevrouw Wilsey- Van Munching las met trots de plaquette voor waarop staat: 'Leo van Munching, the man who put Heineken on the map of the USA'. Voor de gelegenheid kwam een molenaar de familie de werking van de molen demonstreren en liet de wieken draaien. Het leverde een prachtig Hollands plaatje op. William de Jong van de afdeling Ontvangsten gaf de familie als aandenken nog een foto en een overzicht van de geschiedenis van de Barremolen en nodigde hen allen uit voor een zonnige lunch naast de molen. Hn Tekst Peter Everts Murphy Brewery is gevestigd op historische grond, sinds 1856 wordt er gebrouwen. Anno nu bereiden de brouwers er naast Murphy's Irish Stout ook het in Ierland zeer populaire Heineken pilsener en Coors Light. De jaarcapaciteit van de brouwerij ligt op 1,1 miljoen hectoliter. Te weinig om ook het buiten Ierland razend populaire Murphy's Irish Red te kunnen brouwen. Dat is daarom overgenomen door de collega's van Heineken in 's-Hertogenbosch. Tijdens de rondleiding word ik herkend door twee brouwers van Murphy. "How is the Murphy's Irish Stout doing in Holland? Sales are up, aren't they?" Ze willen ook nu weer weten of met name hun stout goed wordt verkocht bij ons. Beiden zijn er erg trots op dat Murphy's Irish Stout niet alleen in de regio Cork populair is. Het wordt gedronken in 65 landen. En dat Nederlandse journalisten er over willen schrijven, vinden ze al helemaal fantastisch. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 8