ragen Vakantietijd, vakantiewerk. Velen weten het nog uit hun eigen jeugd. In deze periode loopt u de kans vakantiewerkers tegen het lijf te lopen. Wij stelden 10 vragen aan Randstad en Capac, de 'huisleveranciers' van flexwerkers, over hoe dat nou eigenlijk zit met vakantiewerk bij Heineken. 1. Wat is het verschil tussen Randstad en Capac? 2. Krijgen jullie veel aanvragen voor vakantiewerk bij Heineken? 3. Zijn er veel vakantiewerkplekken bij Heineken? 4. Welke functies worden het meest aangeboden? 5. Bestaan er andere eisen voor vakantiewerkers dan voor reguliere uitzendkrachten? 6. Is de vakantieperiode voor jullie juist heel druk? 7. Wordt vakantiewerk veel door kinderen van Heineken-medewerkers gedaan? 8. Zit er een tijdslimiet aan vakantiewerk? 9. Blijven vakantiekrachten wel eens bij Heineken hangen? 10. Hebben jullie nog een leuk verhaal over een vakantiekracht? Tekst Wilma Gertenaar "Capac is een dochteronderneming van Randstad die zich specialiseert in productiepersoneel. Randstad Nederland bemiddelt als grootste werkmaatschappij van de Randstad Groep voornamelijk voor administratief, secretarieel en financieel personeel. Capac richt zich op het uitzenden van grote aantallen productiemedewerkers op één locatie, terwijl Randstad bemiddelt in vele verschillende soorten functies en niveaus. Randstad en Capac zijn beiden 'in house' bij Heineken Zoeterwoude gevestigd." "We worden heel veel gebeld door mensen die graag bij Heineken willen werken. Dat zijn vooral studenten. De naamsbekendheid van Heineken speelt hierbij uiteraard een rol." "Ja, de zomer is natuurlijk een extra drukke periode bij Heineken. Vooral bij Productie is een grote vraag naar vakantiewerkers. Van alle flexwerkers op kantoor doet ongeveer 25 procent vakantiewerk." "Op Kantoor gaat het voornamelijk om functies in de catering en in het laboratorium. Bij Productie gaat het om productiemedewerkers en heftruckchauffeurs. De vraag naar productiemedewerkers vertoont de meeste pieken en dalen." "Nee, vakantiekrachten moeten aan dezelfde eisen voldoen als reguliere uitzendkrachten. Deze eisen zijn met Heineken afgesproken. De kwaliteit van de mensen is natuurlijk ook in de vakantieperiode erg belangrijk." "Ja, er komt veel werk bij kijken om ineens een grote groep mensen aan de slag te helpen. Vakantiekrachten moeten niet alleen worden geworven, ook de administratieve afhandeling neemt behoorlijk wat tijd in beslag. Daarnaast gaan V.l.n.r.: Madeion Mets, Ivy Monster, Lyda Bekker en onder Brenda Koopman vaste uitzendkrachten natuurlijk ook in de zomer op vakantie, dus daaraan moet de planning worden aangepast. De zomer is altijd een uitdagende periode en een erg leuke, drukke tijd." "Bij Productie werken in de vakantie veel kinderen van vaste medewerkers, oftewel 'Heineken-kinderen'. Het is bekend bij vaste medewerkers dat ze een cadeaubon krijgen voor elke uitzendkracht die bij ons wordt aangebracht. Ook op Kantoor werkt een aantal kinderen van vaste medewerkers. Het is echter niet mogelijk om voor iedereen jaarlijks een plek te vinden." "Ja, in de algemene voorwaarden van uitzendbureaus is officieel vastgelegd in welke periode uitzendwerk 'vakantiewerk' mag worden genoemd. Volgens de CAO voor uitzendkrachten loopt de vakantieperiode van 1 juni tot 1 september." "Op Kantoor gaan vakantiekrachten na deze periode meestal weer aan de studie. Bij Productie zijn er, als het wederzijds bevalt, wel vakantiekrachten die vast komen werken. Soms blijven uitzendkrachten aan als oproepkrachten. Ook voor de 'gewone' planning zijn deze krachten natuurlijk heel handig." "Op Kantoor gaat één vakantiekracht, Saskia Wesselingh, inmiddels haar zevende seizoen in. Zij vindt de werkzaamheden en het informele contact met de collega's erg leuk. Dat wordt onderschreven door de vakantiekrachten die bij Productie werken. Ook zij voelen zich snel thuis. De meesten willen dan ook bij Heineken blijven werken." 4 Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 4