Na 31,5 jaar nam Rinus van den Aker 21 juni afscheid van de Bossche brouwerij. Familieleden, vrienden en collega's hadden zich verzameld in De Cambrinuskelder om Rinus daarbij op gepaste wijze te ondersteunen. Theo van der Aa sprak hem toe. In de schets die Theo van hem gaf, kwam Rinus naar voren als: 'Iemand die vol kwajongensstreken zit, iemand die alles ritselt, maar bovenal iemand met een hart van goud. Hij zou de hoofdfiguur kunnen zijn in een Brabantse streekroman: een Brabantse Pietje Bel!' Het was weer een echte gezellige Bossche receptie. Sinds vorig jaar oktober heeft Heineken Brouwerijen Noord- Holland een personeelsvereniging. Het bestuur wilde, nu de gewestelijke feesten zijn afgeschaft, een feest voor alle medewerkers van de unit organiseren. Vrijdag 7 juni 2002 was het zover: de 'Amstel Bright-night' vond plaats in Party Palace Hoorn. Geheel in stijl kreeg iedereen bij binnenkomst een Hawaï-slinger en een glas champagne met een petit-fourtje. De ruim 130 aanwezige medewerkers konden daarna in twee groepen gaan bowlen of sumo-worstelen in speciale opblaasbare pakken. Ondertussen draaide een dj swingende muziek en gaf Elvis acte de presence. Als extraatje was er een optreden van drie travestieten die nummers a la Diana Ross ten gehore brachten. Daarna was het de beurt aan Margreeth Anema, voorzitster van de personeelsvereniging, om in een loterij wat prijsjes weg te geven. Tijdens dit alles was er ook een heerlijk koud en warm buffet. Na afloop van het feest werd iedereen netjes thuisgebracht door bussen en taxi's. Kortom, het was een waanzinnig gezellige avond, die zeker voor herhaling vatbaar is. Zaterdag 1 juni was Fred Holvast, manager Distribution Customer Services, 25 jaar in dienst bij Heineken. Hij heeft dit niet officieel gevierd, maar uiteraard is hem tijdens een informele borrel wel de bijbehorende speld opgespeld door Marien Kakebeeke, manager Heineken Nederland Supply. In De Hooiberg werd woensdag 26 juni, in een goedgevulde Van Swietenzaal, afscheid genomen van Rinus Kooy, medewerker Information Services bij HNBS. John van Smirren stond in zijn afscheidswoord stil bij het maritieme verleden van Rinus en zijn karakteristieke persoonlijke kenmerken. Vervolgens werd Rinus door collega's van P&O Services toegezongen op de melodie van een bekend Rotterdams zeemanslied dat door Hans Olthoff voor de gelegenheid van een toepasselijke tekst was voorzien. Na het overhandigen van het cadeau was het laatste woord aan Rinus zelf. Hij droeg een mooi en nostalgisch gedicht voor, dat grote indruk maakte op de aanwezigen. Hierna was er gelegenheid voor de collega's om onder het genot van een goed glas persoonlijk afscheid van Rinus te nemen. Vers van 't Vat, juli 2002 27

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 27