Na bijna 38 dienstjaren nam opa Wim Scheepens vrijdag 14 juni afscheid van Heineken Den Bosch. Na zes jaar marine begon Wim bij Heineken in de Bottelarij. Wim gaf de voorkeur aan werken in dagdienst en werd uiteindelijk hygiënist bij Brouwen. Daar werd hij door zijn collega's 'Papa Wim' genoemd. Volgens Wim zelf moet dat 'Opa Wim' zijn. Na de cadeaus en de bloemen verschenen de Jeppers. Terwijl Wim en echtgenote Sjan het stralende middelpunt waren van hun eigen echte Bossche receptie, dansten hun kleinkinderen (collega's en echte) op de klanken van de Jeppers. Henk Schoenmaker nam na 28 jaar Heineken donderdag 13 juni afscheid van collega's en horecarelaties. Onder grote belangstelling van zijn echtgenote, twee zonen en aanhang en vooral de zuidelijke collega's, is op de vestiging te Houten gevierd dat Henk per 1 augustus van zijn welverdiende prepensioen gaat genieten. De geanimeerde receptie had een informeel karakter, waarbij alleen collega Bert Vriens een plechtig woord tot Henk richtte. De cadeaus lagen allemaal in de reissfeer, dus Henk kon aansluitend z'n koffers pakken. Simon van Wijk heeft donderdagmiddag 27 juni samen met zijn vrouw, kinderen, ouders, schoonouders en (oud-)collega's zijn 25 jarig jubileum gevierd. Tijdens de voorontvangst bij directeur Export, Rik Bart de Jonge, werden herinneringen opgehaald. De feestelijkheden werden gevolgd door een receptie in Stars at Eleven waar veel collega's en andere bekenden aanwezig waren. De jubilaris werd toegesproken door zijn chef die de belangrijkste overeenkomsten tussen Simon en Heineken exportbier op een rij zette. De conclusie was dat beide in de top te plaatsen zijn. De voorzitter van de personeelsvereniging keek naar de toekomst van Simon bij Heineken. Hij stelde vast dat de ontwikkeling van de Facilitaire Dienstverlening bij Heineken samen met Simon wel een premium product moet opleveren. Simon bedankte op zijn eigen wijze de aanwezigen en schetste daarbij een dag uit zijn loopbaan bij Heineken Export Facility. De feestelijkheden werden in familiekring afgesloten met een diner in restaurant De Oude Toren op Schiphol-Oost. Voor Simon en zijn vrouw, kinderen, ouders, schoonouders, collega's en vrienden was 27 juni een dag waarop met voldoening kan worden teruggekeken. Heineken Nederlands Beheer Op woensdag 19 juni nam Hans Erenstein officieel afscheid van Vrumona. Hans en zijn gezin werden bij aankomst opgewacht door alle collega's van de afdeling Administratie. Aansluitend trok de voltallige afdeling met Hans en de zijnen naar de vergaderzaal, waar samen met Philip de Ridder koffie met gebak werd genuttigd. Daarna was het tijd voor een borrel en daalde men af naar de Ontvangstruimte. Tijdens dit gezellige samenzijn werden de hoogtepunten van Hans' loopbaan bij Heineken en Vrumona nog eens onder de aandacht gebracht. Evert Jan Barmentloo deed dit met de inmiddels welbekende Asterix-en-Obelixstrip, hetgeen het publiek menige lach ontlokte, maar ook een beetje weemoed opriep. Hans is immers niet zomaar een collega. Aan het eind van de speech kreeg Hans van zijn collega's een prachtig weerstation aangeboden. Vervolgens werd hij namens de Ondernemingsraad door Hans de Vos toegesproken, die hem bedankte voor zijn jarenlange inzet als secretaris van de OR. Nadat alle gasten waren vertrokken, gingen Hans en zijn familie samen met de directe collega's naar een gezellig restaurant. Hier werd in een zeer ontspannen sfeer de dag afgesloten met een feestelijk diner.

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 26