aan de winkel Glimmende oldtimers Zaterdagochtend 11 mei rol ik om 08.30 uur zachtjes 'Spitty' de garage uit voor de vierde Heineken Oldtimer Toertocht (HOTT). Om 09.00 uur sta ik in Schellinkhout bij carpoolcollega Jaap Kaan, die voor deze dag 'navigator' is. Wie de inwendige maten van een Triumph Spitfire en de uitwendige maten van Jaap kent, kan zich voorstellen dat wij de nodige problemen hadden om in te stappen. Heineken Tekst Karin Willems Bijna alle betrokkenen van Heineken Brouwerijen zijn bij de introductie van de Groene 25cl Fles een dag meegegaan met thuisverbruikvertegenwoordigers in het hele land. Om de betrokkenheid te vergroten en om een succes te maken van de introductie. Zo werden ongeveer vijftig paar extra handen ingezet om de winkelvloerpresentatie in het hele land optimaal te maken. Dat is nodig, omdat de consument pas op de winkelvloer echt oog in oog staat met de Groene Fles. Als daar ons product in een hoekje staat, of weinig extra aandacht krijgt, is het moeilijk de aandacht van het winkelende publiek te trekken. Daarnaast zijn veel supermarkt-ondernemers (net als alle andere Nederlanders) eigenwijs, en moeten zij vaak nog worden overtuigd van een goede presentatie. Letterlijk veel werk aan de winkel dus. Petje af voor Heineken's thuisverbruikvertegenwoordigers, die bijna dagelijks bezig zijn met de presentatie van onze producten op de winkelvloer. Theo Lei en Alexander Koch bezochten supermarkten in Groningen Tekst Cor Vlietstra en knappe navigators Als we het parkeerterrein van kasteel Nyenrode oprijden, glimmen de mooi gepoetste oldtimers ons tegemoet. Als klapstuk komt een Fludsons Super Six Roadster uit 1929 van de familie Jordaan aanrijden, die een prijs krijgt voor de oudste en mooiste oldtimer. Na de briefing door de organisatie vertrekken de oldtimers met tussenpozen van drie minuten. De navigator rekent tijdens de hele rit de afwijkingen goed door. Dit helpt ons goed, want we rijden geen meter verkeerd. De prachtige tocht eindigt bij kasteel Haarzuilens. Daar horen we dat we in de prijzen zijn gevallen. Een gedeelde eerste plaats, samen met de equipe Bert Allewijn en de equipe Van 't Voort! Maar wie gaat nu de vijfde Heineken Oldtimer Toertocht organiseren? Na rijp beraad besluit de organisatie dat de wisselbeker in Zoeterwoude blijft. Dat betekent dat Jaap en ik een route gaan uitzetten in ons mooie West-Friesland. Mijn voorstel voor volgend jaar: degene die de poedelprijs wint, mag de volgende HOTT organiseren. Ik verdenk namelijk toch enkelen ervan één vraag expres verkeerd te beantwoorden. Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 8