Een 'still' uit een video van een 'organic escalator' van de ruimte. Met geluid krijg je meer een film", aldus Aernout Mik. Het mooiste van videokunst is voor de kunstenaar de spanning, het gevoel te hebben op twee plekken tegelijk te zijn. Daarom gebruikt hij altijd mensen in zijn werk. Het beeld wat hij toont is dan net een spiegel. De mensen in zijn video's zijn ook bijna even groot als de toeschouwer, waardoor die zich er meer mee kan identificeren. Op dit moment is Mik bezig met een grote productie met arbeiders en geiten, die een nachtelijke scène in een Aziatisch land uitbeeldt. Hij maakt gebruik van zowel levende als robotgeiten. "Ik speel een spel van echt en onecht." Aernout Mik exposeerde eind mei in Reykjavik en enkele weken daarna in Barcelona. Pas in 2003 is er een productie met de Toneelgroep Amsterdam in Nederland te zien. Naast de Dr. A.H. Heinekenprijs voor de Kunst worden ook de Dr. A.H. Heinekenprijs voor Geneeskunde, Historische Wetenschap en Milieuwetenschappen uitgereikt alsmede de Dr. H.P. Heinekenprijs voor Biochemie en Biofysica. Deze laatste prijs werd in 1964 in het leven geroepen en de afgelopen veertig jaar hebben veertien wetenschappers in deze categorie een prijs gewonnen. Drie daarvan hebben tevens de Nobelprijs gewonnen, wat het niveau van de winnaars aangeeft. Dit jaar is de Dr. A.H. Heinekenprijs voor de Geneeskunde ($150,000) toegekend aan Professor Dennis J. Selkoe, M.D. van de Harvard Medical School Boston in de Verenigde Staten. Hij krijgt deze voor zijn inbreng in de ontwikkeling van het moleculaire onderzoek naar hersenziekten, in het bijzonder die van Alzheimer. De Dr. A.H. Heinekenprijs voor Milieuwetenschappen 2002 ($150,000) is, voor zijn onderzoek naar ijskernen uit de polaire gebieden en de tropen, toegekend aan Professor Lonnie G. Thompson van het Byrd Polar Research Center van de Ohio State University in de Verenigde Staten. De Dr. A.H. Heinekenprijs voor de Historische Wetenschap 2002 ($150,000) gaat naar Professor Heinz Schilling van de Humboidt-Universitat in Berlijn. Hij krijgt deze prijs voor zijn onderzoek naar de geschiedenis van het vroegmoderne Europa. De Dr. H.P. Heinekenprijs voor Biochemie en Biofysica ($150,000) is toegekend aan Professor Roger Y. Tsien van de Universiteit van Californië in San Diego, voor het visualiseren van processen tussen cellen.

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 7