Het was precies 25 jaar geleden dat Anja Reijmer-Zoetekouw haar werk bij Heineken begon. Op een door relaties, collega's en oud-collega's drukbezochte receptie is zij 23 mei in het zonnetje gezet. Haar leidinggevende, Fred Klein Hemmink, had vooral lovende woorden voor haar inzet en gedrevenheid. Haar sociale contacten zijn altijd belangrijk geweest en de opkomst getuigde daar ook van. Op De Molenzolder in Amsterdam is het tot in de late uurtjes gezellig geweest. Arie Visser nam in het bijzijn van zijn vrouw en kinderen 31 mei, na 35 jaar, qfscheid van Heineken. Op 27 maart 1967 kwam Arie in dienst bij de Technische Dienst van Vrumona. In de ontvangstruimte van Heineken Brouwerijen Nijmegen hadden zich collega's, vrienden en relaties verzameld om dit afscheid samen met Arie te vieren. Arie werd toegesproken door Eric Liesting, manager Taptechniek Noord-Oost. Die sprak lovende woorden over Arie's inzet, toewijding en collegialiteit. Na een dankwoord van Arie aan iedereen die een bijdrage heeft geleverd aan zijn plezierige loopbaan bij Heineken, werd het buffet en de bar geopend en is het nog lang gezellig gebleven in de kelder in Nijmegen. Haaglanden was er helemaal klaar voor! Zoals verwacht waren heel wat mensen gekomen om afscheid te nemen van onze verlegen Frans van der Wallen, die vergezeld werd door vrouw, kinderen en kleinkinderen. Haaglanden was werkelijk afgeladen. Vele (oud-)collega's, vrienden en afnemers hadden de moeite genomen om Frans de hand te komen schudden. Vooraf werden zelfs al staanplaatsen gereserveerd! Rem Keizer en Ruud Mieremet hebben Frans toegesproken. We dachten dat Frans het laatste woord zou krijgen, maar daar stak Erik Korthals Altes een stokje voor. Kosten noch moeite werden gespaard. Twee muziekkorpsen waren ingezet om Frans een aubade te brengen. Een collega had zelfs een videoband gemaakt met beelden vanuit Zuid-Afrika. Daar was namelijk ook al doorgekomen dat Frans afscheid nam. Ja, we gaan Frans missen, maar eerlijk is eerlijk... veertig jaar is voldoende. Hij heeft het verdiend. Vers van 't Vat, juni 2002 29

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 29