Bij Heineken Brouwerijen Amsterdam in Sloterdijk is gestart met nieuwbouw en een verbouwing van het bestaande pand. In de komende maanden verrijst een nieuw gebouw dat onderdak biedt aan Heineken Amsterdam, Heineken Hoofddorp, drie rayons uit Alkmaar en een gedeelte van Drankencentrale Waterland in Volendam. De bedoeling is het nieuwe pand per 1 april volgend jaar in gebruik te nemen. De receptioniste op haar nieuwe werkplek De plannen bestaan natuurlijk niet alleen uit nieuwe gebouwen. Omdat bovenstaande vestigingen vanaf april volgend jaar samen een nieuwe vestiging vormen, moet vooraf goed over de samenwerking worden gepraat. Daarmee is maandag 3 juni begonnen. Op de vestiging in Hoofddorp kwamen voor het eerst de werkgroepen samen die als opdracht hebben een implementatierapport samen te stellen. Dit implementatierapport wordt gemaakt om ervoor te zorgen dat de verschillende bedrijfsprocessen soepel bij elkaar kunnen worden gevoegd. De werkgroepen hebben onder meer tot taak te waken over de kwaliteit van de klantgerichte werkzaamheden en de interne informatievoorziening. Bovendien worden er, net als op veel andere plekken in de organisatie, Service Level Agreements (SLA's) afgesloten tussen de commerciële, logistieke en financiële afdelingen. De naam van de nieuwe vestiging is nog niet bekend. Wel is besloten dat de logistieke afdeling in tweeploegendienst gaat werken. Dit is nog niet eerder vertoond binnen de horecaorganisatie. Uiteindelijk gaan 138 Heineken- medewerkers in Amsterdam werken, aangevuld met tachtig mensen van externe vervoerders. De nieuwe unit Deventer werd maandag 10 juni feestelijk geopend. De officiële handeling was in handen van de burgemeester van Deventer, bijgestaan door Erik Korthals Altes. Het fonkelnieuwe gebouw, waarin de vestigingen Rijssen en Barneveld samen verder gaan, was daarna voor iedereen tot in de kleinste hoeken te bezichtigen. Na afloop van het officiële gedeelte begon een spetterend feest. Jack Blok, verkoop Binnendienst, was daar uiteraard bij: "We hadden het magazijn omgebouwd tot feestzaal. Onder het genot van een hapje en een drankje konden de aanwezigen genieten van een wervelende show vol muziek en entertainment. De lasershow en een stel gebodypainte dames vielen bijzonder in de smaak." Maar ook los daarvan was de opening een groot succes. "We konden nu eens kennismaken met onze klanten en zij met ons", vertelt Blok. "Dat we nu samen verder gaan, moet voor de klant een verbetering zijn. Tijdens de opening hebben we hen op een flitsende manier laten zien hoe we hier werken. Nu we in Deventer weer een beetje zijn opgedroogd, kunnen we terugkijken op een geslaagd feest." Tekst Arno Verbaas

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 22