Café Faubourg St. Jacques Voorstad Sint Jacob 2, Roermond Tekst Liesbeth Groeneveld Het is 25°C, de hemel is blauw, de zon schijnt en op het terras klinkt tropische muziek. Kortom: het is heerlijk toeven op het terras van eetcafé Faubourg St. Jacques in Roermond. Het 48 jaar oude café, ook het kleinste zaakje van Roermond, is gelegen in de voorstad. Vanaf het terras lijkt het net of je in het buitenland zit. De Romeinse brug (Steenen Brug), het oude straatje, de mooie panden en de nabijgelegen jachthaven geven een absoluut vakantiegevoel. Heineken Nederlands Beheer In het café hangen diverse foto's en teksten van jazzmuzikanten die hier in het verleden hebben opgetreden, onder wie Hans en Candy Dulfer. Café Faubourg gaat in de toekomst ook zelf muziek maken. Het personeel krijgt kleine microfoontjes en kan op onverwachte momenten uitbarsten in gezang. Zoals de eigenaar zegt: "Wij houden ervan om mensen op een leuke manier voor gek te zetten." In het café of liever eetcafé, zoals Peter Huijskens zegt, kun je eten en staat het Brand bier op de tap. De menu's zijn in het Limburgs. Of wat denkt u bijvoorbeeld van een 'Olieve miks met knoef tene' of 'Kwekkertbatse' (kikkerbillen)? Tussen 17.00 en 22.00 uur is de keuken geopend en wordt er 'Sattee' (saté) geserveerd of 'Gernale' (scampi's). De Zuid-Afrikaanse kok brengt ook exotische happen aan de man, zoals bizon en zebra. Als dit niet spannend genoeg is, kun je ook kiezen voor krokodil of ratelslang! Dit eetcafé in Midden-Limburg is een aanrader. Wat is er heerlijker dan een Brand pils te drinken, goed te eten en ook nog een vakantiegevoel te hebben?

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 18