Trotse Collega's op Curagao Rfl ffnunl Vui Bier drinken is een beleving. Dit geldt des te meer voor Amstel Bright. Dit zomerse broertje van Amstel wordt gebrouwen in de Antilliaanse brouwerij in Willemstad. Het bier wordt vervolgens per boot naar Nederland vervoerd om de Nederlandse bierdrinker te bereiken. Onze Antilliaanse collega's steken hun trots niet onder stoelen en banken. "Kunnen we eindelijk eens iets goeds terugdoen voor Nederland", aldus Sheillah Benoit-Bergland, rondleidster op de Antilliaanse Brouwerij. Tekst Monique van der Graaf Vijf finalisten strijden woensdag 19 juni om de Heineken Student Music Award 2002. De winnaar mag zich een jaar lang Studentenband van het jaar noemen, krijgt de kans een single op te nemen en zal met een aantal grote namen uit de Nederlandse muziekwereld een toer langs de studentensteden verzorgen tijdens de introductiefeesten. Het idee om Amstel Bright op de markt te brengen is in 1995 ontstaan in Nederland. Het concept is voorgelegd aan de mensen van de Antilliaanse Brouwerij en zij zijn er vervolgens mee aan de slag gegaan. Inmiddels is het bier daar sinds 1999 een enorme hit. Het biertje heeft volgens de eilandbewoners een eigen identiteit, het past bij hun beach-cultuur, is trendy en zeer zeker Caribisch. Hoe Caribisch het is, hebben vier Nederlandse journalisten met eigen ogen kunnen zien. Zij werden op uitnodiging van Amstel ontvangen door de collega's van de Antilliaanse Brouwerij, waar iedereen voor de gelegenheid in een Amstel Bright-shirt was gekleed. Met groot enthousiasme werd de journalisten tot in detail uitgelegd hoe het zit met Amstel Bright. Het bier wordt namelijk gebrouwen uit gedesalineerd (zout eruit gehaald) zeewater. Dit gebeurt allemaal in de 'waterfabriek' die ook werd bezocht. Uiteraard stonden ook de hippe horecagelegenheden van het eiland op het programma. Hier zijn het met name de vele Nederlandse stagiaires van verschillende bedrijven die het bier nuttigen. Zij zijn na terugkeer in Nederland natuurlijk de ultieme ambassadeurs voor Amstel Bright. De reis is niet zonder gevolgen geweest. De journalisten vonden het zeker een verhaal waard. Dat was onder meer in de Telegraaf en het Haarlems Dagblad te lezen! De rug van medewerkers met Bright T-shirt! Tekst Karin Willems Bij het ter perse gaan van dit nummer was nog niet bekend welke vijf bands zich hebben geplaatst voor de eindstrijd in Paradiso. De voorrondes vonden plaats in Utrecht, Leiden, Wageningen, Tilburg en Groningen. De Heineken Student Music Award is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een van de bekendste en meest gerenommeerde muziekevenementen in de studentenwereld en vindt dit jaar voor de vijfde keer plaats. Eerdere winnaars waren onder andere de Groningse band Karakter (2000) en de Rotterdamse band Goldfish (1999). Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 8