7. Worden er speciaal functies gecreëerd of worden er bestaande functies gebruikt? 8. Krijg je in een aangepaste functie een lager salaris? 9. Wie controleert of de procedure van beide kanten eerlijk verloopt? 10. Wat doet Heineken om ziekteverzuim te voorkomen? beperkingen, nog kan verrichten. Hiervoor zal ook over de grenzen van een bedrijfsonderdeel heen gekeken moeten worden, wil Heineken aan haar verplichtingen kunnen blijven voldoen. Voor de reïntegratie van een zieke werknemer worden bestaande functies gebruikt. In sommige situaties wordt de functie aangepast en zal een medewerker een aantal taken behorende bij die functie gaan uitoefenen. Er worden geen speciale functies gecreëerd. Nee. De CAO/CAVO biedt de werknemer gedurende het eerste ziektejaar voldoende bescherming. Echter, wanneer de zieke werknemer niet aan zijn reïntegratie wil meewerken, dan is Heineken gerechtigd de salarisbetaling op te schorten. In de eerste plaats is dat P&O. Heineken heeft ervoor gekozen om P&O als 'case manager' (proces bewaker) aan te wijzen. Wanneer in de praktijk verschil van mening blijft bestaan, bijvoorbeeld over de vraag of bepaalde werkzaamheden al dan niet passend zijn voor de medewerker, dan kan het UWV worden gevraagd zich over de passendheid van de aangeboden werkzaamheden uit te spreken. Heineken heeft een ziekteverzuim preventiebeleid. Met de COR Veiligheid, Gezondheid, Welzijn en Milieu (VGWM) overlegt Heineken minimaal vier keer jaar over de veiligheid, gezondheid en welzijn van haar werknemers. Door middel van Risico-Inventarisatie en Evaluatie (RI&E's) worden jaarlijks de risico's in kaart gebracht. Recent is een RSI-voorlichtings- campagne van start gegaan, waarbij de werknemer wordt geïnformeerd over het risico van RSI en het voorkomen daarvan. Binnen verschillende vestigingen bestaat de mogelijkheid om gebruik te maken van bedrijfsfysiotherapie en -fitness.

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 5