Fred met plezier en met grote betrokkenheid gewerkt. Onder applaus werden Fred en zijn familie in ontvangstgebouw De Hooiberg ontvangen. Nadat Arie van Dijk namens de brouwerij een woordje tot Fred had gericht, presenteerde het VOT (Verpakken Opsporings Team) op ludieke wijze de vele werkzaamheden die Fred heeft verricht. Met name op het gebied van inspectieapparatuur. Het VOT had een onderzoek verricht naar de mensen die vrijwel altijd aanwezig zijn op de brouwerij. Fred was daar een van. De conclusie was dat Fred al zijn werkzaamheden nooit alleen kon hebben gedaan; er moest een tweede Fred zijn. Op dat moment verscheen Fred nummer twee. Deze vertelde dat hij eigenlijk maar weinig deed, omdat de echte Fred zijn werk nooit achterliet als de apparatuur niet functioneerde. Het antwoord op de vraag wat de tweede Fred dan wel deed, was dat hij op de etiketten van alle flessen een onzichtbare code had laten aanbrengen met de tekst 'checked by Fred'. Fred kreeg zo'n speciale fles overhandigd en een UV-lamp waarmee de code zichtbaar werd. Vervolgens kreeg hij een volledig werkende miniatuur EBI (Empty Bottle Inspector) als aandenken. Fred Kristel nam donderdag 25 april, onder grote belangstelling van vele (oud-)collega's en vertegenwoordigers van leveranciers, afscheid van de Zoeterwoudse brouwerij. Fred begon zijn loopbaan ruim 38 jaar geleden bij de Amstel Brouwerij. Tot zijn laatste werkdag bij de OHG Verpakken heeft Op 26 april stond Silvia Romijn, werkzaam als management assistente bij Heineken Brouwerijen Schielanden te Rotterdam, wederom in het middelpunt van de belangstelling. Op 7 december van het vorige jaar was dit immers ook al het geval. Toen ontving ze de gouden Heineken-speld in verband met haar 37,5-jarig dienstverband bij onze onderneming. Nu was de aanleiding de uitreiking van een Koninklijke Onderscheiding in de Orde van Oranje Nassau op het stadhuis van de gemeente Rotterdam, door burgemeester I.W. Opstelten. Deze onder scheiding werd aan haar toegekend in verband met haar uitzonderlijke inzet op sociaal en maatschappelijk vlak. Naast haar feitelijke werk is zij onder meer actief in de personeels vereniging, is zij het aanspreekpunt voor de EHBO en de Brandweer en is zij trekker van de Onderdeels Commissie. Haar inzet op het werk was echter niet de enige reden dat ze werd onderscheiden. De uitzonderlijke wijze waarop zij al ruim twintig jaar haar werkzaamheden heeft weten te combineren met de zorg voor haar, inmiddels overleden vader en haar twee hulpbehoevende zussen, speelde bij het besluit eveneens een belangrijke rol. Overbodig te zeggen dat al haar collega's in Rotterdam buitengewoon trots waren op hun Sil! Tijdens een diner in Luanda, Africa, eerde de heer Jean Marc Landriau, country manager Africa, het 37,5-jarig jubileum van de heer George Wynen-Demazure, Brewery Manager EKA, Dondo (links op de foto). Ook de heer Luc Jolie, directeur Techniek van Nocal, Luanda werd gehuldigd voor zijn 25-jarig jubileum. Vers van 't Vat, mei 2002 27

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 27