\e de Carvalho-Heineken Erfgoed Waardevol Tekst Corporate Communication Smith Barney en maakt sinds 1996 deel uit van de Raad van Commissarissen van Heineken N.V. In november vorig jaar kondigde Alfred Heineken aan dat hij tijdens de aandeelhoudersvergadering van Heineken Holding in april 2002, zou terugtreden als voorzitter en gedelegeerd lid van de Raad van Beheer van Heineken Holding. Maarten Das zou hem opvolgen als voorzitter, Charlene zou in zijn plaats komen als gedelegeerd lid van de Raad van Beheer (ze was al 'gewoon' lid van de Raad van Beheer sinds 1988). Na overleg werd besloten Karei Vuursteen uit te nodigen toe te treden tot de Raad van Beheer van Heineken Holding ten einde daar de continuïteit te verzekeren van de expertise op het gebied van de brouwerij. aandeelhouders besloten echter overeenkomstig zijn wens. Voor Charlene was de aandeelhoudersvergadering op 25 april het eerste publieke Heineken-optreden na de dood van haar vader. In de vergadering liet ze de aandeelhouders weten: "de afgelopen periode is een periode van verandering geweest - in het bijzonder voor mij. Mijn vader maakt deel uit van de geschiedenis van Heineken en wat hij heeft bereikt, vormt het fundament van de toekomst van onze onderneming. Ik zal nu mijn rol vervullen naar mijn beste vermogen en volledig in lijn met mijn vaders toewijding aan de kwaliteit van onze onderneming, met inachtneming van de belangen van alle aandeelhouders en het welzijn van de Heineken-medewerkers hier in Nederland en elders in de wereld." "Heineken is een prachtige onderneming en ik ben bijzonder trots daar deel van uit te maken. Ik kijk uit naar de invulling van mijn rol als familie-aandeelhouder en, uiteraard, naar de voortzetting van mijn positie als lid van de Raad van Beheer van Heineken Holding. Ik zie Heineken niet als een erfenis, maar als een erfgoed. Een boeiende onderneming met grote potentie. Als familie delen we de ambities en aspiraties van deze onderneming. We zijn onderdeel van haar verleden, heden en toekomst." Als lid van de Raad van Beheer zal Charlene zich vooral richten op de gezonde ontwikkeling van Heineken op langere termijn. Het dagelijkse beleid van de brouwerij is de taak van de Raad van Bestuur. "Ik ontmoet de leden van de Raad van Bestuur regelmatig en de verstandhouding is uitstekend. Met Thony Ruys heb ik in de loop der jaren echt een band opgebouwd", zegt Charlene de Carvalho. "Mijn rol is een andere dan die van hen. Ik ben toezichthouder, ik zie het vooral als mijn taak om te zorgen dat Heineken een gezonde ontwikkeling doormaakt, zodanig dat de volgende generatie deze rol op den duur kan overnemen." Door zijn overlijden op 3 januari van dit jaar heeft de heer Heineken de vergadering niet meer mogen meemaken. De "We zijn absoluut niet van plan om drastische wijzigingen door te voeren. Heineken heeft in de loop der jaren een fantastische positie opgebouwd als brouwer, als werkgever, als way of life eigenlijk. Wij zien het als een opdracht om die waarde van het bedrijf te behouden en verder vorm te geven." Hoewel het echtpaar de Carvalho in Engeland blijft wonen zijn zij vastbesloten ten minste één tot twee dagen per week in Nederland door te brengen voor vergaderingen en familiebezoek. "Mijn man werkt in Londen, dus hebben wij daar ook ons gezinsleven", legt Charlene uit. "De oudste van onze vijf kinderen is zeventien, de jongste tien. Voor onze kinderen was mijn vader ook altijd een bron van inspiratie. Hij vond het heerlijk om met de jongens over auto's en vliegtuigen te praten. En over bier natuurlijk. De oudste heeft het al te pakken. Die heeft zijn hele kamer groen behangen met Heineken-spullen. Hij is trots op de geschiedenis en toont veel interesse in het bedrijf. Ook voor de kinderen is het jammer dat mijn vader niet langer heeft geleefd. Maar aan mijn moeder zijn ze net zozeer gehecht. Zij zorgt voor de continuïteit in het familieleven. Continuïteit, stabiliteit en betrouwbaarheid zijn begrippen die ik zeer waardeer. Zij zijn van grote invloed op mijn rol als moeder van een gezin en als toezichthouder van een waardevol bedrijf." Vers van 't Vat, mei 2002

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 11