Een kennismaking met Charlene Na het overlijden van haar vader Alfred Heineken is het aandeelhouderschap van de familie overgegaan op zijn dochter Charlene de Carvalho-Heineken. Zij zal het aandeel houderschap voortzetten in de traditie van haar vader. "Voor mij is Heineken geen erfenis, maar een erfgoed. Als familie delen we de ambities en aspiraties van deze onderneming. We zijn onderdeel van haar verleden, heden en toekomst." Inspiratie Hoewel het misschien te ver gaat te veronderstellen dat Charlene (geboren in 1954) het bier met de paplepel kreeg ingegoten, werd zij van jongs af aan door haar vader betrokken bij de brouwerij. Niet op een dwingende, maar op een inspirerende manier. "Er werd vroeger thuis natuurlijk veel over de brouwerij gesproken, het was een deel van ons leven thuis", zegt zij. "Toen Zoeterwoude werd gebouwd, ging ik vaak op zondag met mijn vader mee om te kijken. Hij was daar erg trots op. Op wat latere leeftijd ging ik wel met hem mee naar Heineken-bijeenkomsten. Niet alleen voor het sociale, maar ook om ervan te leren. Om begrip te krijgen voor de denkwereld van het bedrijf. Natuurlijk nam mijn vadei mij ook mee naar horecagelegenheden. Daar leerde ik mijn vaders geweldige gevoel voor smaak en detail kennen. Hij lett overal op: asbakken, viltjes, glazen, en informeerde bij de kastelein of die nog iets nodig had." Ondanks zijn grote verbondenheid met de brouwerij, heeft haar vader Charlene nooit in de richting van het bedrijf geduwd. "Hij inspireerde me door zijn passie en ambitie, we spraken samen vaak over de brouwerij, maar hij liet me vrij om een eigen leven op te bouwen." En dat heeft ze ook gedaan. Charlene volgde een jaar Schoevers, studeerde daarna twee jaar Rechten in Leiden en een jaar Frans in Genève. Werkervaring deed ze op bij een groot reclamebureai in Engeland, een groot architectenkantoor in Frankrijk en het werken met Amerikaanse fotografen na een opleiding op dit gebied in de Verenigde Staten. Daarmee volgde ze de interess van haar vader voor reclame, architectuur en fotografie. Zijn grootste passie - de brouwerij - volgde ze later. Charlene werkte twee jaar lang op verschillende plekken binnen de Heineken-organisatie in Nederland (Amsterdam en Zoeterwoude) en Frankrijk (Parijs en Straatsburg). In de jaren tachtig trouwde ze met Michel de Carvalho, een Britse zakenbankier die zijn land in de jaren zestig en zeventic drie keer vertegenwoordigde op de Olympische winterspelen. Hun gezin telt vijf kinderen in de leeftijd van 10 tot 17 jaar en woont in Londen. Michel de Carvalho (57), is vice-chairman bij de gerenommeerde Londense zakenbank Schroder Salomon

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 10