Fraaie weersomstandigheden omlijstten op dinsdag 26 maart het qfscheid van Joseph Mayeur in het Wielderhoes te Wijlre. Nadat het brouwerijkoor Joseph en echtgenote Doortje muzikaal had verwelkomd, richtte Jean Dorren (directeur Horeca Brand) het woord tot de afscheidnemer: "Voor jou Joseph is vandaag -precies 57 lA jaar na het aanschouwen van het eerste levenslicht- de dag aangebroken, die een aantal van ons met enige afgunst zal beleven: namelijk je laatste werkdag. Een periode van 34 jaar dagelijkse inspanning voor de brouwerij ligt vanaf vandaag achter je." Jean dankte Joseph voor zijn vele werk en betrok in zijn dankwoord ook Doortje. Vervolgens sprak Emiel Baede namens de OR-commercie waarvan Jo ook deel uitmaakte en werd een anekdote alleraardigst uitgelicht. Ook Hub Blezer, secretaris van het brouwerijkoor verpakte de muzikale bijdrage met enige toepasselijke woorden, immers Joseph was in de beginperiode nauw betrokken bij het koor. Tot slot was het Jo zelf die de brouwerij en de familie Brand in het bijzonder dankte voor deze belangrijke periode in zijn leven. Na de diverse toespraken startte de receptie, waarbij vele (oud-)collega's, maar nog meer relaties uit heel Nederland present waren. De Cambrinuskelder was woensdag 27 maart gezellig gevuld met Gerrit van Summeren, zijn collega's en familieleden die net op excursie in de brouwerij waren geweest. In de openingsspeech memoreerde Jan Feijer, teamleider PPS, dat Gerrit naast zijn werk bij de Facilitaire Dienst tijd vond voor vrijwilligers werk. Marinus van Dorst, Gerrits ex-chef bij Midden-Brabant, ging na zijn opening over op het Schaaijks, waar hij dieper in kon gaan op 'de kosten en opbrengsten' van Gerrits bezigheden. Even leek het op de Heineken-commercial 'Rudi' toen Ad Kleinholz Gerrit 'toe jodelde'. Het orkest waarin Gerrit zelf speelt, trad op en speelde als eerste nummer 'Het leven is goed in het Brabantse land!' Het werd een gezellige afscheidsreceptie, waaraan Gerrit nog vaak terug zal denken. Toen vrijdag 22 februari de pedel van de Technische Universiteit Eindhoven de woorden "Hora est" uitsprak, was Heineken een doctor rijker. Constant van den Thillart, senior manager Evironmental Affairs bij Heineken Den Bosch, promoveerde onder grote belangstelling op het proefschrift 'Industriële symbiose op bedrijventerreinen'. Voor dr. Van den Thillart heeft dit proefschrift alles te maken met zijn dagelijks werk: "Ik zie meer in samenwerking tussen het bedrijfsleven en de overheid dan in regelgeving. Hoe meer regels de overheid stelt, hoe minder ze die kan controleren. Eigen verantwoordelijkheid van bedrijven moet worden gestimuleerd." Geheel in Heineken-stijl was de laatste stelling in zijn proefschrift een bestelling: "Biertje!" Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 30