Café De Kale Jonker Gedempte Zuiderdiep 148, Groningen Naast de kunstacademie in Groningen, net aan de rand van het centrum staat café De Kale Jonker. Naar verluidt, is de eigenaar de beste barkeeper van Groningen. Je kunt er natuurlijk terecht voor een pilsje - De Kale Jonker tapt Heineken bier - maar ook voor een maaltijd. Op de menukaart vind je zowel vis als varkenshaas. Maar zoals het in een café hoort, is het meest populaire gerecht 'de daghap'. Dit is een plek van 'doe nou maar gewoon dan doe je gek genoeg', er heerst een ontspannen sfeer waar veel mensen zich goed bij voelen, de buren van de kunstacademie en natuurlijk de stamgasten. De Kale Jonker heeft een uitgebreide groep stamgasten waarvan de oudste 96 en de jongste 18 jaar is. Je vindt ze rond borreltijd aan de stamgastentafel waar de dag op professionele wijze wordt doorgenomen. Als Groningen op 28 augustus Gronings ontzet viert, bestaat De Kale Jonker twintig jaar. Twintig jaar geleden zagen Bert Schriemer en zijn vrouw in een pand waarin destijds een houthandel was gevestigd, grote mogelijkheden. Zij verbouwden het pand tot wat het nu is. Een echte bruine kroeg. Natuurlijk gaat het twintigjarig bestaan niet ongemerkt voorbij. Het echtpaar Schriemer en hun drie medewerkers zijn volop bezig met de organisatie van allerlei feestelijke activiteiten die ervoor zullen zorgen dat deze dag de gasten nog lang zal heugen. De Kale Jonker is een plek waar je gemakkelijk aan gewend raakt. Het stelt geen eisen en geeft je de ruimte. Een mooie plaats om tot rust te komen na een dag hard werken.

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 23