Stud£ntea werken aan alcoholbeleid Heineken bieren Deze maand ontving de redactie weer een aantal originele foto's, ingezonden door (oud-)collega's of consumenten, gemaakt in verschillende landen. Er is een duidelijke relatie tussen het studentenleven en bier. Studenten hangen graag tot in de nachtelijke uurtjes aan de bar. Sinds drie jaar wordt op de studentenverenigingen serieus nagedacht over verantwoord alcoholgebruik. Het is niet de bedoeling dat de verenigingen worden drooggelegd, maar aan het blijven schenken aan dronken studenten moet paal en perk worden gesteld, zonder de gezelligheid en de sfeer aan te tasten. Fel pleidooi IMPORTED Tekst Monique van der Graaf In Leiand, een klein dorpje in het noorden van Michigan, trof Els Odink uit De Meern in een mini broodjeszaak dit Heineken- bord aan. Heineken bier trof zij helaas niet aan.' flK Wortjj Aniek, de vriendin van de zoon van Sjef Brummer (Heineken Den Bosch), poseerde voor een reclame-uiting van Heineken in Bangkok. Vers van t Vat, maart 2002 9 Tweede-Kamerlid Rob Oudkerk (PvdA) zijn visie op alcoholgebruik en het bestrijden van misbruik. Hij hield een fel pleidooi tegen de Nederlandse gedoogcultuur, die in zijn ogen nodig op de schopstoel moet. Heldere regels en afspraken, die ook streng worden gehandhaafd, zijn in zijn ogen -naast veel aandacht voor voorlichting- de beste manier om alcoholmisbruik en overlast te voorkomen. De middag stond in het teken van workshops. Een acteur imiteerde ijzersterk een dronken student, die bij de barkeeper zeer vasthoudend meer drank wilde bestellen. Rollenspel en discussie leverden veel bruikbare tips op over de manier waarop je hiermee het beste kan omgaan. Tijdens de afsluitende borrel was iedereen het erover eens dat de verenigingen nog veel van elkaar kunnen leren. In 1999 vond bij Heineken de eerste alcoholbeleidsdag plaats in samenwerking met STIVA en de Landelijke Kamer van Verenigingen, het overkoepelend orgaan van studenten verenigingen. Deze dag werd door de bezoekers, besturen en barcommissies van verenigingen zo positief ervaren, dat het een jaarlijks terugkerend evenement is geworden. Erik Korthals Altes heette 15 februari ongeveer tachtig mensen, die vanuit alle windstreken naar Amsterdam waren gekomen, welkom in het Koelschip. De studenten werden getest op hun kennis van alcohol, op de wijze die wij allemaal kennen van de Fris op het Werk-workshops. Dit gaf aanleiding tot veel gespreksstof en vragen. Daarna gaf huisarts en Deze foto is in november gemaakt op een hoogte van 14.500 voet op de top van de Mount Elbert. Michael Blair en zijn vader genieten hier van het klimmen én van Heineken!

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 9