kans op profcarrière Op 11 maart startte de Amstel-actie 'Schop het tot Superprof!' Binnen het spel draait alles om het ontwikkelen van voetbalvaardigheden om uiteindelijk superprof te worden en drie kaarten te winnen voor de UEFA Champions League finale op 15 mei 2002 in Glasgow. Een trip voor jou en voor je twee beste vrienden. Tekst Karin Willems 'Yes 1 do', heet de band die in de nieuwe commercial van Heineken nog net enthousiast een paar laatste, stevige akkoorden speelt op een bruiloft. Niet zo vreemd dus, om deze band uit te nodigen op je bruiloft. Maar als ze het publiek na dit harde gitaarnummer bedanken, valt er een ijzige stilte. De ouders van het bruidspaar kijken verbaasd. Achter in de zaal wijst de barman op een glas bier en gebaart 'biertje?'. Waarna hij de knop van de cd-speler indrukt en precies de goede muziek voor de sfeer van de avond uitkiest. Het feest gaat alsnog los. Bruiloft is de vijfde commercial in de 'Biertje?'- campagne die reclamebureau Neboko voor Heineken ontwikkelde. De nieuwe film was maandag 11 maart voor het eerst op televisie te zien. Het verzamelen van codes is de manier om je voetbalvaardigheden te ontwikkelen op de gebieden techniek, tactiek, team-play, fair-play en clubliefde. Het bemachtigen van codes kan via allerlei spelonderdelen op de actiesite, www.voetbal.nl, en via de blikjes en flesjes van Amstel. Hoe de drie Amstel-vrienden hun carrière als profvoetballer hebben misgelopen is te zien in de nieuwe Amstel-commercial die eveneens vanaf 11 maart op de buis te zien is. Hierin gaan we terug naar 1985 en zien we de drie vriendjes in hun jonge jaren op het voetbalveld. Zij worden op dat moment gescout door Barry Hughes. Na afloop van de wedstrijd fietsen de jonge talentjes net weg als Barry Hughes op hen afkomt en zo missen zij dus hun kans op een profcarrière. Heb jij ook je carrière als profvoetballer gemist? Ga dan naar www.voetbal.nl en doe mee met 'Schop het tot Superprof!'. Heineken Tekst Karin Willems

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 8