ragen Iedere maand krijgen Vers van 't Vat-lezers de mogelijkheid vragen te stellen aan iemand die de afgelopen maand in het nieuws is geweest of met het nieuws te maken heeft. De tien meest gestelde en meest bijzondere vragen worden in het blad afgedrukt. Na vele vierde plaatsen, klonk voor Gerard van Velde (30) eindelijk het Wilhelmus. De Olympisch schaatskampioen gaf enkele dagen na zijn gouden race op de 1.000 meter een speciale persconferentie in het Holland Heineken House. "Als het kan, ga ik door tot Turijn." 1. Wat voor reacties kreeg je na je overwinning? 2. Hoe heb je geslapen de dagen na de 1.000 meter? 3. Ga je iedereen persoonlijk wat terugschrijven? 4. Kun je een voorbeeld geven van een reactie na je mislukte 500 meter? 5. Hoe ziet je toekomst eruit? 6. Naar Turijn in 2006? 7. Je contract loopt af. Ga je naar TVM? 8. Ga je je schaatspak teruggeven aan Nike of houd je hem? 9. Jij was een van de weinige Nederlandse atleten die bij de opening én sluiting was van de Winterspelen. 10. Denk je datje zult veranderen doordatje nu Olympisch kampioen bent? i Tekst Charles Hoedt VS Ik heb een pakket e-mails ontvangen... dat stop je normaal in je printer. De computer is ervan op tilt geslagen. Dat veel mensen in Nederland met tranen hebben zitten kijken, dat doet me toch wel iets. Weinig. Ik ben 's nachts twee keer uit bed gestapt. Half één sliep ik. Half drie wakker. Half vijf weer. Ben ik het internet opgegaan. Maar elke ochtend heb ik nog getraind met Rintje op de schaatsbaan. Ik lees alle e-mails en faxen die ik ontvang. Maar iedereen zelf bedanken lukt me nooit. Zoveel reacties zijn het. Echt fantastisch. Ik wil daarom iedereen via de kranten hier bedanken. Maar een aantal zal ik zelf terugschrijven. Mensen die ik niet persoonlijk ken, maar die me na mijn race op de 500 meter (waar Van Velde 4e werd) opbeurden. Een badmintonner die in de top draait schreef iets heel moois. Het kwam erop neer datje niet altijd de waardering krijgt voor iets dat je presteert. Ook als is die prestatie op zichzelf fantastisch. Het gaat om 20-25 berichtjes die ik na mijn 500 meter kreeg, die zal ik terugschrijven. Ze hebben allemaal erg meegeleefd. Hoe komen ze aan mijn adres? Daar hebben ze nog wel even werk van gemaakt door dat op de site te zoeken. Ik ga door met schaatsen. Ik heb er veel plezier in. Als ik de kans krijg ga ik daar naartoe. Italië is mijn land. Wat ik mooi vind, komt daarvandaan: Ducati's, Ferrari's. Maar goed, dat is vier jaar verder kijken en ik kan niet zeggen of ik er over vier jaar nog bij ben. Het is nog niet bekend hoe en wat. Maar we gaan wel praten. Ik wil graag een tweejarig contract. De ploeg en faciliteiten moeten verder in orde zijn. Als ik dan ook nog een beloning voor mijn status krijg, ben ik tevreden. Het pak houden? Er is geen keuze. Het pak houd ik. Ja. Ids (Postma) zei na de vierde plek op de 500 meter nog dat het door de openingsceremonie kwam. Ik weet niet wat hij nu nog te zeggen heeft. De opening was prachtig. Hoe vaak maak je dat nou mee? Ik hoop niet te veel. Laat mij maar lekker mezelf zijn. Maar er zal altijd wel wat veranderen. Ik heb nu het allerhoogste gehaald. Een onbekende vrouw schreef me: "het is net een vreselijke speelfilm met een mooie afloop en jij bent de hoofdrolspeler." Volgende maand stellen we op deze pagina's twintig vragen aan Karei Vuursteen. Hij neemt per 1 april afscheid als voorzitter van de Raad van Bestuur en daarmee van Heineken. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 4