De waardering voor de inzet van Sotya van Kooten bleek wel uit de grote opkomst van collega's en vooral oud-collega's, die vanuit verschillende delen van het land naar de Molenzolder waren gekomen voor de viering van het 37,5-jarig jubileum van Sonja. In zijn toespraak stond Henk Bonthuis kort stil bij Sonja en haar werk als Sociaal Contacten werkster. Werk met veel leuke maar ook moeilijke kanten, maar werk waarin Sonja zich helemaal gelukkig voelt en waarmee ze met plezier doorgaat naar de veertig dienstjaren (en meer...). Iedereen wenste Sonja en Thom veel geluk, waarbij namens de busbegeleiders een speciale attentie werd aangeboden. Het was een echt gezellige Heineken-reünie. Vrijdagmiddag 1 maart was het al bomvol in De Cambrinuskelder toen Peter Ploegmakers samen met vrouw en kinderen binnenkwam, om zijn 25-jarig jubileum te vieren. Niet alleen met Heineken-medezeggenschappers, maar vooral met collega's uit de Bossche Brouwerij. Want Peter is ondanks het feit dat hij fulltime GOR-voorzitter is, ook nog steeds teamlid van het team Filtratie. Dat kwam ook naar voren in de speech van Herman Ubbink. Herman Ubbink ziet Peter als de personificatie van de drie vrienden uit de Amstel-reclame: 'voor elkaar'. Dat is bij Peter de essentie. Na het door ceremoniemeester Wil van Vugt geleide formele deel, waarin ook Marien Kakebeeke en 0R- voorzitter Jan van den Bosch hem toespraken, had Peter gezorgd voor muzikaal entertainment. Dat zorgde ervoor dat de tijd, zoals vaak bij Bossche recepties, omvloog. Vers van 't Vat, maart 2002 27 De receptie ter gelegenheid van Herman Ubbinks afscheid van 'zijn' brouwerij was er één met verrassingen. Van een ontvangst door dames 'in 't lang', via een workshop Afrikaanse muziek en Afrikaanse hapjes, tot een optreden van een brede vertegenwoordiging uit de brouwerij in een zeer vrije bewerking van Hermans favoriete Meat Loaf song: Paradise By The Dashboard Light. De gelegenheidsformatie vond het zonde om al haar werk verloren te laten gaan en heeft daarom een professioneel opgenomen cd laten maken. Deze cd met de typisch Brabantse naam 'Houdoe' zal Herman blijvend herinneren aan een mooi afscheid van een mooie brouwerij. Tineke Wijnands, werkzaam bij Demand Supply Management was 5 maart 25 jaar in dienst bij Heineken. Tineke wilde geen receptie maar kreeg natuurlijk wel de gouden hanger die bij dit jubileum hoort, uitgereikt door Marien Kakebeeke (general manager HNS).

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 27