Kritiek om op te In het eerste nummer van Vers van 't Vat riepen Cees Brink en Henk Arens u als lezer op, uw mening te geven over uw personeelsblad. Wat vindt u van de artikelen en de informatie die Vers van 't Vat u aanreikt. De oproep was niet aan dovemansoren gericht. Henk en Cees kregen veel reacties en ook de redactie kreeg er een aantal, hieronder een bloemlezing. Heineken Tekst Wilma Gertenaar "Ook ik ben niet helemaal gelukkig met de inhoud, deels om een andere reden, dan door u gemeld. Al die door u gesignaleerde positivo's zorgen er namelijk voor dat er nauwelijks ruimte over is voor personeelsactiviteiten." De heer H.M.P. Versteeg uit Amsterdam "Overigens betreft het niet alleen de communicatie in Vers van 't Vat. Onze zwakke momenten prijsgeven en onze collega's deelgenoot maken van onze persoonlijke leermomenten behoren (nog) niet tot de Heineken cultuur." Leon Pelders uit Bunnik "Uit mijn hart gegrepen. Eindelijk eens iemand die zegt wat vele van ons denken (ook ik). Hoop dat er eindelijk eens verandering in komt. Ik weet dat velen met mij alleen personalia lezen en daarna Vers van 't Vat bij het oud papier leggen." Rietje Ketting uit Amsterdam Van de mensen die de moeite namen te reageren is de mening duidelijk. Het mag allemaal wat kritischer. Wij zijn u dankbaar voor de reacties. Het blijft onmogelijk een blad te maken dat door 10.500 mensen met volledige instemming wordt gelezen. Dat doet echter niets af aan ons streven een blad te maken waarin u zich als lezer herkent. Toch hebben wij als redactie ook een puntje van kritiek naar u, de lezer. Als u een personeelsblad wilt dat weergeeft wat er, positief en negatief, binnen de brouwerij gebeurt. Is het tijd om in actie te komen. Oproepen die wij aan onze lezers via Vers van 't Vat doen worden meestal slechts beantwoord door een enkeling. Bovendien heeft u als 'onderwerp' vaak last van zelfcensuur. U vindt het moeilijk met uw 'zwakke momenten' in het blad te verschijnen. Misschien mogen wij daarin het goede voorbeeld geven. Het onder ogen zien van kritiek maakt je niet zwakker maar sterker. Dus kom op Heineken doe wat je preekt. Laat de openheid en duidelijkheid van de laatste jaren doorklinken in het personeelsblad. En bovenal laat ons weten wat u vindt. "Het lijkt wel of het de laatste jaren, ondanks alle verbetertrajecten, alleen maar erger is geworden. Ik hoop dat er iets met jouw en onze signalen gebeurt." Jan van der Slik uit Zoeterwoude "Ik heb, sinds ik met de Vut ben gegaan, nooit het gevoel gehad wanneer een nummer van Vers van 't Vat op de mat viel: daar komen weer een aantal collega's me tegemoet. Het laatste nummer van Vers van 't Vat stemt me hoopvol, het is een heel stuk beter dan wat ik de laatste twaalf jaren gewend was." De heer J. Broer uit Leiderdorp "Het gevolg van dit alles is dat de personeelsbladen steeds ongeloofwaardiger worden, ook al zien ze er gelikt en optimaal verzorgd uit. Ik ben echter wel van mening dat we er voor moeten waken dat niet alle 'vuile was' wordt buiten gehangen." Wil van Vugt uit Den Bosch Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 24