Café 't Bosschenaartje Krullaartstraat 6, 's-Hertogenbosch Tekst Liesbeth Groeneveld Als je de collega's in Brabant vraagt naar een typisch Bossche kroeg, dan noemen velen de naam van 't Bosschenaartje. Dit bruine café is gesitueerd midden in het centrum van Den Bosch. Vroeger was het pand een bibliotheek. Een klein deel hiervan fungeert nu al ruim 34 jaar als café. Het café is gezellig en er hangt een ontspannen sfeer. Jazzmuziek klinkt op de achtergrond. Aan de muur hangen muziekinstrumenten, tegeltjes en foto's van Prins Carnaval die het café dit jaar bezocht. De kastelein vertelt dat dit een hele grote eer is, omdat de Prins normaal gesproken wegens drukte geen cafés bezoekt. Het café opent om 16.00 uur, maar op maandag 4 maart staat even voor vieren al een aantal mensen te wachten. Daartussen tref ik een van de stamgasten die al sinds jaar en dag in 't Bosschenaartje te vinden is. Hij praat veel, gevolgd door harde lachsalvo's. "Sjaak hebbe gij panties an jongen... grapt hij naar een bekende, die kennelijk blootsvoets in zijn schoenen is gestapt. 't Bosschenaartje is een echt borrelcafé en is dan ook het meest bezocht tussen 17.00 en 22.00 uur. De bezoekers drinken een pils, eten een bitterbal, praten wat en luisteren naar de jazzmuziek. Tieners zul je hier niet vinden, de gemiddelde leeftijd ligt tussen de 35 en 50 jaar. Hoewel ik niet binnen deze categorie val, smaakt het Heineken pils me uitstekend en geniet ik van de ongedwongen sfeer. Hier kom ik graag nog een keer terug!

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 23