's-Hertogenbosch in Salt Lake City Koperen hemelbed Menig Heineken-medewerker brengt er op een meerdaags bezoek aan de Brouwerij in 's-Hertogenbosch de nacht door: het Golden Tulip Hotel Central. Het is altijd goed toeven in het mooie pand aan de Markt. Tijdens carnaval in het bijzonder, want dan is Hotel Central drie dagen lang het 'Zomerpaleis der Amadeiro's'. Goed toeven ur --,;vi«i Tekst Gerrit Sman Tonny Rademaker sr., de 78 jaar jonge eigenaar van 'Central', heeft samen met zijn dochter Karin de leiding. Hij is behalve hotelier ook carnavalsvierder met een warm hart voor Oeteldonk. Al 32 jaar is hij secretaris en vice-ministerpresident van Oeteldonk, en dat is in dit durp niet niks. "Maar", zegt Tonny Rademaker, "ik heb er nog zin in! Daarom heb ik weer voor vier jaar bijgetekend." De Amadeiro's verbleven al voor de tweede wereldoorlog onder het dak van de familie Rademaker. Ter gelegenheid van zijn bezoek wordt de statige gevel van het hotel met carnaval geheel versierd. De prins Heineken Nederlands Beheer Tekst Karin Willems In het dagelijks leven is Henk Harens directiechauffeur bij Heineken van meneer Ruys. Hij was ook al in Sydney, en nu nam Henk vier weken vrij om als crew-lid te werken in het Holland Heineken House. Vier weken sjouwen met vuilniszakken, glazen ophalen, de boel schoon en netjes houden et cetera. Is het nou leuk om zo je vrije dagen te besteden? Henk vindt van wel. "Het is toch fantastisch dat ik hierbij kan zijn? Het is zulk ander werk dan wat ik normalitair doe. Ik geef mijn vakantiedagen er graag voor op. Wie kan er nou zeggen dat ze twee Olympische Spelen hebben meegemaakt?" betaalt, zoals vorsten gewoon zijn, niets. Alleen de champagne op zondagochtend is voor zijn rekening. Het verblijf van de vorst in zijn zomerpaleis, waar hij de beschikking heeft over een koperen hemelbed en slaapt onder 'eigen' lakens en waar hij geschoren wordt in zijn persoonlijke scheerstoel in de Oeteldonkse kleuren rood, wit en geel, wordt betaald door de Oeteldonkse Club van 1882. Er zijn meer gasten met carnaval dan de vorst en zijn gevolg. Tonny Rademaker: "Al jaren komen er buiten de Oeteldonkers, die het gemakkelijk vinden om in hartje stad te blijven, zeker veertig 'westerlingen' logeren. Deze mensen kennen het Oeteldonkse carnaval en houden ervan. Zij zijn dan ook meer dan welkom. Onze grootste zorg met carnaval blijft echter de mensen die er niets van begrijpen en denken dat alles kan 'want het is toch carnaval'. Die kunnen echt niet!" Er wordt een echt Oeteldonks carnaval gevierd in dit 'Zomerpaleis'. In de Brasserie zijn met carnaval permanent 1.500 gasten aanwezig. Dorst hoeven ze niet te vrezen, want er staan maar liefst tien bars. Maar of het nu wel of niet carnaval is, het is altijd goed toeven bij de familie Rademaker in Hotel Central. Over twee jaar naar Athene Henk?

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 22