rogen aan Iedere maand krijgen Vers van 't Vat-lezers de mogelijkheid vragen te stellen aan iemand die de afgelopen maand in het nieuws is geweest of met het nieuws te maken heeft. De tien meest gestelde en meest bijzondere vragen worden in het blad afgedrukt. Het was alweer de vierde editie van De vrienden van Amstel LIVE! in Ahoy' dit jaar. Van 1 tot en met 5 februari zorgde het neusje van de zalm in de Nederlandse muziekwereld voor vijf (uitverkochte) avonden Nederpop estafette. Van tevoren stelden we presentatrice Manuela Kemp tien vragen. 1 Hoe lang presenteer je De vrienden van Amstel LIVE! al? 2 Wordt het niet saai om jaar in jaar uit De vrienden van Amstel te presenteren? 3 Als je geen zangeres/presentatrice was, wat zou je dan zijn geworden? 4 Welke extra eisen stelt het optreden in Ahoy' aan jou? 6 Met wie zou je niet willen of kunnen zingen? 7 Wat vond jij de gouden combinatie in het Vrienden van Amstel LIVEl-verleden? 8 Wie adviseert jou in je kleding? 9 Wat vind je van de merkgebondenheid van dit evenement? 10 Wat drink je zelf het liefst? 5 Voel je je ooit ongemakkelijk op het toneel? Een heerlijke wetenschap is dat het al acht seizoenen zijn die niemand meer van mij kan afpakken! Dat zou jij mij maar eens moeten uitleggen! Muziek is emotie en verandering. Bovendien zijn mensen en hun muziek sterk aan buien onderhevig. Elk lied is iedere keer anders, en zeker in combinatie met verschillende collega's. Nee... ik denk dat iedere muzikant kan beamen dat elke avond anders is, ondanks hetzelfde repertoire. Als kind dacht ik aan tramconductrice of kok. Maar eigenlijk wist ik al dat het podium een warme plek zou kunnen zijn. Fysiek moet je erg okay zijn. Dat was het laatste jaar een lichte makke. Ik kwam van de wintersport met gescheurde kruisbanden. Rennen door het enorme Ahoy'-complex was moeilijk, maar wel nodig. Gelukkig hebben wij heerlijke medewerkers die mij, desnoods, over de schouder gooien en naar de gewenste plek brengen. Mentaal is het, hopelijk dit jaar ook, alleen maar leuk! Ik ben er inmiddels een beetje aan gewend, en vergis je niet, mijn leeuwendeel speelt zich niet voor, maar achter de schermen af, omdat het op de bühne een groot ononderbroken feestje moet blijven. zo te bibberen dat ik me niet meer op mijn tekst kan concentreren. Gelukkig hebben we dat de afgelopen keren anders opgelost. Mag ik daar even over nadenken? De onlangs uitgezonden combi van Henk Westbroek en Zucchero vond ik zeer aandoenlijk. De redelijk voor de hand liggende Acda en De Munnik/Frank Boeijen combinatie was voorspelbaar goed, en Fréderique Spigt met Normaal had ook het beoogde effect. Ik had Paul de Leeuw graag te gast willen hebben, bijvoorbeeld met een band als de Golden Earring. Lijkt me spannend. Maar ondanks de enorme inspanningen van onze producer, is Paul helaas nog nooit gekomen. Ach... zolang er wensen blijven... ik heb een styliste. Haar naam is Xandra Brood. Ze is de leukste en best aanvoelende styliste van Nederland. Ze geeft me drie keer zo veel kleding als waar ik om vraag. Ze weet feilloos wat me staat en ziet haarscherp het verschil tussen gala, kerst, Ahoy' en de kroeg. Allemaal in mijn smaak. Soms geeft ze me het advies het zelf verder uit te zoeken, omdat ik het toch altijd beter denk te weten. Dat is niet zo, maar zij laat mij in die waan. En dan gaan we lekker lunchen! Heerlijk wijf. En... oh ja... bij klachten moetje dus bij haar zijn... haha... Geen enkel probleem! Bier hoort bij de kroeg. De kroeg en bier trekken altijd vrienden. Muziek maakt het dan nog eens leuker. Dus de wisselwerking is perfect. Sorry... Wodka. Ja hoor. Van gezonde zenuwen is nog altijd sprake. Waar ik ook best moeite mee heb, is een echte showtrap. Die hadden we het eerste jaar bij De vrienden van Amstel in Ahoy'. Dan sta ik Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 4