in Leiden Blues- Ja Heineken Heineken startte een glasinzamelproject in leiden. Vanaf 5 februari werd een aantal horecaklanten in deze regio bezocht door een speciaal ontwikkelde vrachtwagen die de bestelling aflevert, en alle eenmalige glasverpakkingen inzamelt. De producten worden vanuit de Heineken-vestiging in Noordwijk aangeleverd. pgpi Met ronkende en knetterende saxofonen luidde het energieke duo Kiers en De Vries vrijdag 18 januari de Leidse Blues- en Jazzweek in. Gevolgd door een swingend optreden van Hans Dulfer en Boris van der Lek. Heineken presenteerde van 18 tot en met 27 januari tijdens de Leidse Blues- en Jazzweek de Jazzmarathon in De Waag. Nederlands Beheer Heineken is hiermee de eerste leverancier die deze verregaande service aan horecaondernemers biedt. Voor veel van hen vormen eenmalige glasverpakkingen een probleem vanwege het grote volume en doordat het glas moet worden ingezameld. Heineken wil met dit initiatief actief meewerken aan het oplossen van het afvalvraagstuk in Nederland. Het project in Leiden betreft een proef. Bij gebleken succes overweegt Heineken soortgelijke projecten elders in Nederland te starten. Per gemeente worden de lokale omstandigheden bekeken. De deelnemende horecabedrijven leveren een kleine bijdrage in de kosten. Deelname aan het project gebeurt op basis van vrijwilligheid. Tekst Karin Willems was onmogelijk om alles te zien, maar met het programmaboekje erbij kon je je eigen keuze maken uit dit overweldigende muziekaanbod. Aanraders waren de Soulcatchers met Mr. Green (USA) in De Waag en The Balloon Crew: een steengoede coverband in café Annie's verjaardag. Het was muzikaal een mooie week en zeker een tip voor iedereen die van live muziek houdt. Volgend jaar weer! Tekst Theo Nijssen, Bureau Consumenten Service Gedurende deze week was er elke avond in heel de Leidse binnenstad live jazz en blues te horen, met zowel nationale als internationale artiesten, van kleine kroegen tot aan de Stadsgehoorzaal. Het midden van de week werd opgeluisterd door een grote kroegentocht met gratis borrelbussen die door de hele stad reden. Dit voor feestvierders die niet in staat waren om van kroeg tot kroeg te lopen, want er speelden namelijk meer dan vijftig bands! Het

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 22