eken Hous NS» Vlak bij de Skating Oval, waar onze schaatsers hun medailles in de wacht hebben gesleept, stond het Holland Heineken House: ontmoetingsplaats voor Nederlandse sporters, fans, politici en mediavertegenwoordigers. Deze officiële thuisbasis van NOC*NSF is in Salt Lake City gevestigd in het West Ridge Golf Resort. Naast het golfresort was een tent gebouwd waar's avonds de medaillehuldigingen en optredens van Nederlandse artiesten plaatsvonden. Het Holland Heineken House had een crew van 75 man, dagelijks werden er zo'n duizend bezoekers ontvangen. :§mm Tekst Karin Willems Heineken respecteerde in Salt Lake City de strenge alcoholwetgeving van de staat Utah. Zo mochten personen onder de 21 jaar geen alcohol drinken en was de combinatie alcohol en autorijden natuurlijk ten strengste verboden. In het Holland Heineken House werd daarom gebruikgemaakt van een zogenoemd 'armbandjessysteem', waaraan het barpersoneel aan bezoekers kon zien of de gasten wel of geen alcohol mochten drinken. Ieder 'type' gast kreeg een andere kleur armband. De persoon die met de auto kwam, kreeg een zwarte armband: Amerika kent al langer het systeem van de zogenoemde 'Bob'. De uitgedeelde armbandjes konden na verwijdering niet opnieuw worden omgedaan, en zonder armband kreeg een gast geen drank geserveerd. Bovendien moesten alle bezoekers zich legitimeren, en hadden personen onder de 21 jaar zonder begeleiding van een ouder iemand geen toegang tot het Holland Heineken House. Om fraude te voorkomen, droegen alle mensen die zich in het Holland Heineken House bevonden, een armbandje. Daarnaast kreeg het barpersoneel een speciale training die hen leerde actief op te treden tegen alcohol misbruik. In Amerika is de barman namelijk aansprakelijk voor het gedrag van zijn gasten. Heineken Nederlands Beheer

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 18