recepties Marien Kakebeeke, Productie Zoeterwoude Erik Korthals Altes, Leidschendam Siep Hiemstra, Zoeterwoude Herman Ubbink, Den Bosch Philip de Ridder, Bunnik S.W.W. Lubsen, Amsterdam Jan Willem Kroone, Wijlre -V' 2002 Tekst Wilma Gertenaar "Gegeven de onzekerheden zal 2002 geen gemakkelijk jaar zijn. We moeten scherp op de kosten letten, terwijl we ons ook beperkingen moeten opleggen ten aanzien van de investeringen. Toch moeten we ten behoeve van de continuïteit van de onderneming blijven bouwen en investeren in onze toekomst." "Bovenal gaat het om samenwerken. Samenwerken binnen onze club, maar ook met Heineken Nederland Supply, Heineken Nederland Business Services en MMU. Wijzen is makkelijk, maar vergeet nooit dat er dan ook drie vingers naar jezelf wijzen. We staan er met elkaar voor, Heineken-breed met maar één doel voor ogen: het optimaal bedienen van de consument." "Het moet afgelopen zijn met onze soms afwachtende houding, het eindeloze vergaderen en het gemakkelijk wijzen naar anderen. De concurrent wacht niet op ons. Durf elkaar rechtstreeks aan te spreken op verantwoordelijkheid. Praat MET elkaar in plaats van OVER elkaar en deel dan goede zaken, maar durf ook minder goede zaken te delen." "In eerste instantie moeten we de STAR Chain werkwijzen en systemen effectief en efficiënt maken, ze daarna versterken en verder uitbouwen tot een oersterke ketenoperatie, waarop de concurrentie jaloers is en die voor ons een bron van trots is." "2001 was qua volume net iets beter dan 2000. We werden geconfron teerd met een recall op Fruits de Zoeterwoude Pays jus d'orange en het was het eerste volledige jaar waarin er met SAP werd gewerkt. Er zijn goede vorderingen gemaakt met het systeem en de collega's zijn er inmiddels mee vertrouwd geraakt. In 2001 werd ook gestart met de bouw van de nieuwe siroophal, een groot investeringsproject, waarin uiteraard op velerlei gebied de modernste technieken worden toegepast. Tot slot wil ik het goede overleg met de Ondernemingsraad memoreren en alle medewerkers bedanken voor hun inzet gedurende het afgelopen jaar. Laten we met elkaar ook van 2002 voor Vrumona weer een succesvol jaar maken!" "In de afgelopen tien jaar hebben wij een gemiddelde groei van 14% gerealiseerd, kunnen we dat volhouden... ...We gaan kijken naar Supply Chain Management en werkkapitaal terugbrengen, we gaan wat meer op cash flow managen, kosten naar beneden en ietwat lagere investe ringen. Tenzij een land heel hard groeit mogen de afschrijvingen niet de investeringen overschrijden, dus dat wordt een flink bikkeljaar. Maar dan zeg ik, so what, dat zijn we gewend, we hebben in 2001 uw commitment gezien en vertrouwen erop dat we ook in 2002 op dat commitment mogen rekenen." "Belangrijk voor Brand bierbrou werij is dat we het productievolume gehaald hebben en dat we er in geslaagd zijn een goede financiële prestatie te leveren. We zijn begonnen met de invoer van de procesgerichte organisatie, een inspanning die ook de komende jaren veel energie van ons gaat vergen." Vers van 't Vat, januari 2002 7

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 7