Nieuwe SirOOphdl w gebouw, nieuwe start Heineken Al jaren wordt erover gesproken, nagedacht, uitgedacht en afgewogen. Nu is het dan bijna zover: de nieuwe siroophal bij Vrumona! De oude siroophal is al enige tijd aan vervanging toe. Het besturingssysteem wordt niet meer door de leverancier ondersteund en de tanks zijn dertig jaar oud en beginnen op veel plaatsen ouderdoms- verschijnselen te vertonen. Tekst Marieke Boots, manager siroophal Een volledig nieuwe omgeving in Deventer, nog door niemand gebruikt. Dat moet een beetje voelen zoals vroeger als je een nieuw schrift kreeg. De blanco pagina's glommen je tegemoet en je wist zeker dat dit het netste schrift ooit werd. Met de geur van vers cement, pas gezaagd hout en fonkelnieuwe verf in de neus kwamen de mensen uit Rijssen en Barneveld in hun nieuwe werkomgeving bijeen. De bouwers hadden het hoogste punt bereikt en dus was het, om in b(r)ouwerstaal te blijven, tijd voor een 'pannebiertje'. Regionaal unitmanager Ber Pas versterkte het 'nieuwe start'-gevoel Cor van der Kroon Tekst Wilma Gertenaar nog eens door zijn opvolger, Peter Kruip en de nieuwe manager Logistiek Walter Boschker, voor te stellen. Bier, erwtensoep en nieuwe mogelijkheden, wat wil een mens nog meer. Dat het zo snel mogelijk klaar is? Volgens Koos van Leijden, die de bouw namens Heineken begeleidt, ligt het werk op schema en zullen de bewoners in april hun intrek kunnen nemen. De bouwbulletins van Cor van der Kroon, een andere bouwbegeleider en manager Logistiek van Heineken Brouwerijen Barneveld, houden iedereen tot die tijd op de hoogte. Met medewerking van Jack Blok, Verkoop Binnendienst Heineken Brouwerijen Barneveld Nederlands Beheer De projectgroep voor de siroophal, maar ook programmeurs van Siemens, medewerkers van de siroophal, techneuten en technologen. De opleidingen zijn afgerond, de apparatuur is uitgetest, wij zijn er helemaal klaar voor om de nieuwe hal in gebruik te nemen! Met zijn allen op weg naar een nieuwe periode in de aanmaak van siropen en sappen, met behulp van een ultramoderne installatie. Flexibiliteit staat bovenaan; meer dan honderd verschillende recepten moeten de zes productielijnen te allen tijde kunnen bedienen. Ook de batchgroottes zijn zeer flexibel (om te kunnen inspelen op een variabele vraag). 2002 wordt dan ook het jaar van de waarheid. Na de start van de bouw in 2001, staan we te popelen om de nieuwe hal in gebruik te nemen. De opleidingen zijn afgerond, de apparatuur is getest. Het is nog even wachten tot de besturingsprogram ma's ook allemaal op orde zijn, voordat we de siroophal echt in gebruik kunnen gaan nemen, maar dat moment komt al snel dichterbij.

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 22