I I op een Zoals? Hoe denk je dat dit afloopt? Remco Schram Wat zijn de grootste veranderingen? Zien jullie al voordelen? Zoals? Hoe denk je dat dit afloopt? Tekst Wilma Gertenaar wegend doel Bij het maken van een afroepschema van verpakkings materialen wordt nu in de planfase een hoeveelheid per leverancier vastgesteld, die wij kunnen afroepen. Wij hoeven alleen nog het moment van afroep aan te geven. Ook het produceren op basis van verkoopvoorspellingen voor de exportmarkten en Heineken USA in het bijzonder is een goede zaak. Bovendien is het voor het bedrijf heel goed om, vanuit een ketengedachte, integraal, te plannen en te schedulen." "De verkoopvoorspellingen wijken behoorlijk af van de werkelijkheid. Hierdoor kunnen planning en schema's niet volgens het vaste ritme worden gemaakt. Voor ons in Zoeterwoude lastig, maar voor de afdeling in Den Bosch nog lastiger, zij werken met een veel uitgebreider product assortiment en kleinere hoeveelheden. APO Supply Network Planning, het programma dat de planningen moet maken, is nog niet live. We hebben hiervoor een vervangend systeem en manier van werken bedacht die we echter door tijdsdruk niet volledig konden testen, dat geeft een risico. Door de operationele druk hebben we geen tijd om een goede analyse te maken om verder te verbeteren. We worden voortdurend ingehaald door de waan van de dag, voor ons is het schieten op een bewegend doel." "Uiteindelijk komt het natuurlijk goed en gaan we erop vooruit. Voor onze afdeling geldt echter dat we gewoon fysiek moe zijn. De kennis ligt op dit moment bij een te select groepje mensen die zwaar worden belast. Je moet je blijven realiseren datje de interne en externe omgeving niet zomaar verandert. Het belangrijkste is dat het 'hokjesdenken' wordt losgelaten. We moeten optimaliseren vanuit de keten, niet vanuit de eigen unit." Dat de Supply Board de zorg van Remco en Peter deelt, blijkt uit het installeren van het Keten Coördinatieteam. Dit team staat onder leiding van Joop Knuist en bestaat onder meer uit een Business Operatie Team dat wordt geleid door Hans van Zon. Het Keten Coördinatieteam zorgt voor analyse van de problemen en uitvoering van de nodige correcties. "De meest in het oog springende verandering is natuurlijk onze verhuizing van Schiphol naar Zoeterwoude. Door de scheiding tussen Commercie en Logistiek kwam onze afdeling onder DCS te vallen. Tot nu toe kunnen we aardig wennen. Het is logisch dat in een kleinere organisatie, zoals Export, de lijnen wat korter zijn en het geheel overzichtelijker lijkt. We vinden echter in Zoeterwoude ook langzaam maar zeker onze weg." "Voor ons is het nog wat te vroeg om de voordelen goed in het oog te krijgen. We zijn nog teveel bezig met de operationele kinderziektes die aan de nieuwe werkwijze hangen." "Er zijn voor de nieuwe organisatie procedures gemaakt, waarin je tijdens gebruik toch nog gaten vindt. In de praktijk loop je altijd tegen de praktische verdeling van taken en verantwoordelijkheden aan. We moeten een nieuwe invulling geven aan alle communicatielijnen, wie moet ik van een verandering op de hoogte stellen? Dat is een vraag die helemaal opnieuw moet worden beantwoord, omdat de gevolgen van iedere beslissing die je neemt veel sneller merkbaar zijn binnen andere afdelingen. Ons probleem is dat we door de operationele druk geen tijd hebben om vast te stellen waar nou precies aanpassingen aan de procedures moeten worden gemaakt. Gelukkig is er nu een Keten Coördinatieteam dat hiernaar kijkt. Onze eerste zorg is nu dat de afnemers krijgen wat ze hebben besteld. Dat gaat natuurlijk boven alles." "Ik denk dat we nog wel door een paar zure appels moeten heen bijten, maar uiteindelijk gaan we erop vooruit. De druk liep in de afgelopen tijd op onze afdeling heel hoog op en dat zal de komende tijd niet veranderen. Hoewel, het is heel persoonlijk hoe je die druk beleeft, de één heeft er meer last van dan de ander. Bovendien is het niet allemaal treurnis en ellende, we hebben nog steeds een hoop lol in ons werk." Vers van 't Vat, januari 2002 11

Vers van 't Vat | 2002 | | pagina 11