4 f'. v on... 18 Horeca-promotie De vrien i V*J '».«A f :''^p|| Cr—n Wie kent ze niet, De vrienden van Amstel LIVE! Het begon in de tweede helft van de jaren negentig als 'De Heeren van Amstel LIVE!'. Een muziekspektakel dat in de vorm van een televisieprogramma, niet vanuit een studiosetting, maar vanuit een typisch Amstel café LIVE werd opge nomen en uitgezonden. Het programma ging vervolgens het land in en er werd niet meer alleen voor de locatie aan het Thorbeckeplein in Amsterdam gekozen. Dit was de reden om de naam te veranderen in De vrienden van Amstel LIVE!'. Hierna volgde nog onder meer Muziekcafé de Paap in Den Haag en Café Wilhelmina in Eindhoven. Vorig jaar schitterde Manuëla Kemp met alle bekende artiesten in de Qwibus in De Bilt. Berry van Middelkoop, horeca- vertegenwoordiger van onder meer De Bilt haalt nog enkele herinne ringen op: "Alle avonden waarop de opnames voor De vrienden van Amstel LIVE! werden gemaakt, waren uitver kocht. Er waren zelfs wachtlijsten. Tot ver in de regio rond De Bilt waren de reacties positief. Ook de ondernemer van de Qwibus en zijn personeel kijken met veel enthousiasme terug op eind 2000. Zijn om zet is met twaalf procent ge stegen. Gemiddeld waren er tweehonderd bezoekers per opnameavond. Met name bij Marco Borsato stond men al om 18.00 uur voor de deur om op tijd binnen te kunnen komen en voor aan te kunnen staan. De kaart verkoop is primair via internet ver lopen. Daarnaast stond ook de telefoon regelmatig roodgloeiend toen inmiddels bekend was gewor den dat De vrienden van Amstel LIVE! in de Qwi bus in De Bilt zou worden opgenomen. Volgens de ondernemer waren Blpf en De Dijk hoogtepunten. Berry voegt daarbij nog Kane en Guus Meeuwis. -y Aan de wanden in het café hangen nog alle foto's van de optredende artiesten. Een mooie collage, die precies weergeeft hoe de sfeer op die avon den is geweest. Nog steeds wordt op zondag regelmatig livemuziek in de Qwibus gespeeld."

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 18