Je kunt gerust stellen dat de Heineken Brouwerij in 's-Hertogenbosch de afgelopen periode een metamorfose heeft ondergaan. Voor wie er niet vaak komt of er lang niet meer is geweest, maakte de redactie met een van onze fotografen een rondgang over het terrein. Beeldverslag van een brouwerij die innovatief, snel en betrouwbaar wil zijn en dat ook zeker uitstraalt. Groen en geel, blokken en banen. Dat is de nieuwe look van de brouwerij in Den Bosch. En alle gebouwen hebben een naam. Zo staat links op de foto het oude Pyjamagebouw - vernoemd naar de opvallende strepen die het gebouw vroeger had. Andere gebouwen op het terrein luisteren naar L illustere namen als 111^ De basiliek of De kathedraal. Uiterst modern is W het Magazijn Eenmalig «jflg Verpakken, dat het afgelopen voorjaar is geopend. Via een scan ner op de heftruck wordt de barcode op de vloer afgelezen. Hierdoor kan 1 exact met de computer worden bijgehou den wat de voorraad van de diverse verpakkingsmaterialen is. Via het systeem krijgt de heftruckchauffeur precies opge geven wat hij per 'pickorder' van de schappen moet halen. Andersom regi streert de computer automatisch bij het aanvullen van nieuwe voor raad, hoeveel er in het betreffende schap aanwezig is. Colonne 17 is kortgeleden uitgerust met een nieuwe verpakkingsmachine. De machine is voornamelijk in gebruik voor de 12- en 24- packs, 'The Heineken Keg Can', Het gaat hier om de 007-shaped can, in de vorm van een biervaatje, dat erg populair is in de Verenigde Staten.

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 8