I I van de Nigeriaanse brouwerijen zelfs een standbeeld van Mart Kjgv Bné art de Jong nam 11 september na 35 jaar afscheid van vele Heineken- en Bols-collega's. \^^^B B Namens Vrumona ging Pieter van der Meulen tijdens Hf zijn speech in op een aantal anekdotes die zijn carrière bij Nige- rian Breweries, HTS, Bols en Vrumona hebben gemarkeerd. Ter Iillustratie hiervan werd Mart een karikatuur overhandigd. Daar naast werd aan de hand van ludieke voorbeelden een uiteenzet- ting gegeven van Marts markante persoonlijkheid. Een persoon- jj lijkheid die (volgens Pieter) zelfs voorbeeld heeft gestaan voor W het nieuwe product 'Pepsi Mart', waarvan de eerste fles aan hem werd overhandigd. Namens Support werd Mart vervolgens toe- I gesproken door Ted Krebbeks, waarbij hij memoreerde dat in één O j; ft aanwezig is. Ter herinnering hieraan werd aan Mart een foto van dit standbeeld overhandigd. Tot slot ging Mart tijdens z'n afscheidsspeech in op een aantal bijzondere mijlpalen in zijn carrière, waarna hij deze samenvatte door middel van de volgende statement: "Ik ben gebrouwen, vergist en gelagerd in 't bier, gerijpt in gedestil leerd en afgekickt in het fris." De receptie werd onder het genot van biertje informeel afgesloten, waarbij Mart samen met vele vrienden en collega's een aantal herinneringen de revue lieten passeren. ronnie van Stek, in het land ook wel bekend als Tonnie van Amstel, vierde 18 september zijn 40-jarig dienstverband in de bar 'De veur Leste' bij de Heineken Brouwerijen Evenementenservice in Amsterdam. Hij was hier mee de eerste van deze afdeling die veertig jaar in dienst is. Behalve collega's van de eigen afdeling was ook een aantal collega's van diverse andere vestigin gen naar Amsterdam gekomen. Ton kreeg van de heer Erik Korthals Altes (alge meen directeur Heineken Nederland) de Pieter Pils en de bijhorende oorkonde uit gereikt. In zijn toespraak bracht de heer Korthals Altes in herinnering dat Ton veertig jaar geleden bij de Amstel Brouwerij is begon- nen. Hij gaf aan dat het deze tijd toch iets bijzon- hf jÊj ders is veertig jaar aan een onderneming verbonden te Daarom een eer te vinden de traditie I voort te zetten, die zijn I voorganger ingevoerd, om Pils te De heer Leo Coolen HBES) Ton een zilve- ren Anjer hem was aan- geboden door Stichting als dank voor zijn inzet als tapper/ H gastheer bij diverse ver- jaardagspartijen van Z.K.H. Prins Bernhard. Nadat Ton J? WüjM een dankwoord had uitge- werden er met collega's nog vele herinne- I ringen van de afgelopen I veertig brouwerij-jaren naar I boven gehaald. ties die Hans in zijn loopbaan heeft gehad. Hij dankte Hans voor zijn jarenlange inzet en wenste hem alle goeds voor de toekomst. Hans zelf sprak nog een dankwoord tot de aanwezigen en gaf aan dat hij met veel plezier terugkijkt op zijn carrière binnen Heineken en dat hij met veel vertrouwen zijn nieuwe 'loopbaan' tegemoet gaat.

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 21