Vuursteen met pensioen Karei Vuursteen, voorzitter van de Raad van Bestuur, gaat 25 april 2002 met pensioen. Hij laat een bloeiend bedrijf achter dat de afgelo pen jaren een spectaculaire groei noteerde. Anthony Ruys wordt de nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur, bepaald geen on bekende. De laatste vijf jaar heeft Ruys al kunnen warmlopen als vice-voorzitter. In totaal zit Ruys acht jaar in de Raad van Bestuur. Vuursteen heeft meer dan een decennium in de Raad van Bestuur gezeten, vanaf 1993 als voorzitter. Onder Vuursteens voorzitterschap groeide Heineken verder uit tot een toonaan gevende internationale brouwerijgroep waarbij de nettowinst verdrievoudigde. Heineken noteert forse groei In tijden waarin beurskoersen kelderen en tal van grote bedrijven het hoofd nog maar net boven water weten te houden, zet Heineken N.V. nog steeds goede resultaten neer. Zo noteerde het bedrijf in het eerste halfjaar van 2001 een nettowinststijging van twintig procent. De winst van Heineken N.V. steeg in het eerste halfjaar van 2001 van 249 naar 298 miljoen euro. En daarmee zet Heineken de winstgroei door: ook vorig jaar was er al sprake van een winststijging van zo'n twintig procent. Ook de netto-omzet gaf een forse stijging te zien. In de eerste zes maanden van dit jaar bedroeg de netto-omzet 4.449 miljoen euro. Vorigjaar stond de teller na een halfjaar nog op 3.893 miljoen euro, al met al een stijging van 556 miljoen euro ten opzichte van het vorigjaar. Niet alleen in ons eigen land, ook in het bui tenland werden goede zaken gedaan. Zo steeg in de landen waar Heineken bier in het zoge naamde premium segment is gepositioneerd, de afzet met tien procent. Deze groei deed zich voornamelijk voor in de Verenigde Staten, Spanje, Frankrijk, Thailand en Italië. De wereld wijde afzet van Heineken bier steeg met vijf procent tot de nauwelijks te bevatten omvang van ruim elf miljoen hectoliter. Vooral de hogere afzet in de Verenigde Staten van Amstel Light compenseerde de lagere volu mes van Amstel in Europa. De afzet van Amstel bleef hierdoor per saldo stabiel op een hoe veelheid van ruim vijf miljoen hectoliter. Tweede helft van 2001 Op basis van de halfjaarcijfers en de verwach tingen voor de tweede helft van het jaar, gaat Heineken ervan uit dat de nettowinststijging over geheel 2001 zeker vijftien procent zal bedragen. Deze verwachting is gebaseerd op de autonome groei van de afzet, de verbetering van de verkoopmix alsmede het positieve effect van valuta, voornamelijk de Amerikaanse dollar. Aan de andere kant presenteerde Heineken de cijfers welgeteld een dag na 11 september, de dag waarop de catastrofale gebeurtenissen in de Verenigde Staten plaatsvonden. En aange zien de impact hiervan op lange termijn nog niet vast staat, blijft het geven van een con crete winstverwachting giswerk. Bron: Amsterdam, 12 september

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 3