Medewerkers kunnen eigen arbeidsvoorwaardërT6[r)öBen Heineken Nederlands Beheer «Nederlands Beheer ^<7 Tijd voor geld ruilen. Of andersom. Of een deel van het tantième gebruiken om meer pensioen op te bouwen. Dat wordt allemaal mogelijk in 'CAO a la carte'. Het arbeids voorwaarden-keuzesysteem, dat in januari 2002 van start gaat. CAO-medewerkers kunnen met CAO a la carte een aantal keuzes maken om zo een arbeidsvoorwaar denpakket op maat samen te stellen. Een pakket dat het beste past bij hun per soonlijke situatie. Voor de eerste CAO a la carte is de menukaart nog enigszins beperkt. Volgend jaar en de jaren daarna komen er echter steeds meer keuzemoge lijkheden. CAO a la carte is daarmee de eerste stap op weg naar een moderner soci aal beleid bij Heineken. 'Medewerkers willen meer zeggenschap en meer keuzemogelijkheden'. Tot die conclusie kwam de studiegroep Werk en privé al snel toen zij vorig jaar onderzoek deed naar de wensen en belangen van zowel werknemers als werkgever. Dit onderzoek vond plaats in het kader van het project Modernisering Soci aal Beleid Heineken. Het rapport dat de stu diegroep met haar bevindingen en adviezen in december 2000 heeft ingeleverd, is vervol gens door Heineken en de vakorganisaties bestudeerd. CAO a la carte is daarvan het resultaat. De meeste CAO-medewerkers zullen inmiddels het informatiepakket over CAO a la carte al hebben ontvangen. Als dat nog niet het geval is, krijgen zij de enveloppe van Heineken Nederlands Beheer een dezer dagen in de bus. Is de enveloppe ongeopend tussen een stapel folders terechtge komen, dan is het toch aan te raden haar eruit te vissen en te openen. Want ze bevat belangrijke informatie op het gebied van arbeids voorwaarden. En tevens het invulformulier waar mee ieder zijn keuzes bekend kan maken. Belangrijk is de data in de gaten te houden, waarop het formulier ingeleverd moet zijn. 19 oktober aanstaande is de uiterste datum waarop het invulformulier bij de leidinggevende ingeleverd moet zijn. Deze heeft dan ver volgens tot en met 9 november de tijd om de keuzes te beoordelen en zonodig met de medewerker te overleggen. 15 november is ook een datum die in de agenda of op de kalender moet worden genoteerd, want dat is de laatste dag waarop het formulier bij de Personeelsadministratie kan worden ingeleverd. Deelname aan CAO a la carte is overigens geheel vrijwillig. Wie liever niet wil kiezen, en gewoon zijn huidige arbeidsvoorwaarden wil houden, kan dat vanzelfsprekend doen. Daaruit vloeit wel voort dat als een medewerker zijn of haar formulier 15 november nog niet heeft ingeleverd, Heineken ervan uitgaat dat deze dus geen gebruik wil maken van de mogelijkheden van CAO a la carte. Maar als u dat wél wilt, heeft u nu de kans. B(r)ouw uw eigen arbeids voorwaarden!

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 16