Heineken Brouwerijen krijgt nieuw pand in Leidschendam Voor in de agenda: Het nieuwe pand van Heineken Brouwerijen (L/Dam) staat in bet Forepark, Middenweg 55, 2266 EZ te Leidschendam. Het algemene telefoonnummer is (070) 444 01 00. Eventuele problemen met de verhuizing kunnen worden gemeld op nummer (071) 545 80 04. Op bet BrowseHuis treft u een volledige lijst aan van de bewoners van bet nieuwe kantoorpand, inclusief hun kamernummers en toestelnum mers. Zie de berichtgeving over de verhuizing op Nieuws Informatie. Razendsnel verhuizen betrekking tot de catering, want die wordt ver zorgd door 'de buren'. De afdeling Documenten Services (DHS) werkt ook voor Leidschendam. En de dames van de receptie rouleren tussen Zoeterwoude en het nieuwe gebouw." Breedgeschouderde mannen in de Zoeterwoudse gangen, de geur van karton nen verhuisdozen en vrachtwagens die af en aan rijden: Heineken Brouwerijen verhuist naar een nieuw pand in Leidschendam. En dat besluit is nog geen twee maanden geleden genomen. Een korte historie van wat met recht een spoedoperatie kan worden genoemd. Of het nu gaat om projectteams die uit nood een vergaderkamer bezetten of STAR Chain-mensen die moeten uitwijken naar een tijdelijk onder komen in Roelofarendsveen. Alies wijst op het zelfde euvel: Zoeterwoude heeft een chronisch gebrek aan kantoorruimte. Het pand dat ruim een kwart eeuw geleden zijn deuren opende, barst anno 2001 uit zijn voegen. Maar naast het structurele ruimtegebrek zijn er dit jaar nog wat extra problemen op te lossen. Zo komen er binnenkort vanwege Wave 2 zo'n zeventig 'STAR Chain'ers' richting Zoeterwoude die allemaal voor de go live-datum hun plekje moeten hebben gevonden. En als klap op de vuurpijl sluit het pand in Roelofsarendsveen eind dit jaar zijn deuren. Het was wel duidelijk de afgelopen maanden: er moest naar nieuwe kantoorruimte worden gezocht. En snel ook. Besloten werd om Heineken Brouwerijen in z'n geheel te verkassen, omdat deze organisatie niet strikt gebonden is aan de lokatie Zoeterwoude. Voor op de kop af 167 vrouwen en mannen - inclusief general manager Erik Korthals Altes - moest een nieuw onderkomen worden gezocht, bij voorkeur niet ver van Zoeterwoude. Maar, waar vind je dat? Die vraag kreeg Luuk van Doornik, Facility manager van de nieuwe serviceorganisatie Heineken Nederland Business Services (HNBS), medio juli op zijn bord. Het verzoek of de operatie voor 1 september van dit jaar kon beginnen. Twee maanden om meer dan een gros Heineken-medewerkers aan een nieuw pand te helpen: met recht een spoedoperatie die dankzij de wandenbouwers, schilders, inte rieur inrichters, telecomspecialisten, Informa tion Services en vele anderen onder leiding van de eigen Bouwkundige Dienst van de Brouwerij Zoeterwoude geslaagd is. Vol goede moed ging Facility Services met de Bouwkundige Dienst van start, geheel volgens het nieuwe HNBS-systeem. "Ondanks dat we nog in de oude organisatievorm werkten, wilden we de opdracht volgens het nieuwe concept uit voeren, dus als een serviceverlenende werk maatschappij: volgens de wensen van de klant", aldus Van Doornik. En zo geschiedde. Hagelnieuw In de snikhete zomerweken inventariseerde hij de benodigde ruimte en struinde met een makelaar de provincie af op zoek naar geschikte vierkante meters. En die werden gevonden. In het snel uitdijende Forepark in Leidschendam, pal aan de A4, werd een spik splinternieuw pand gevonden. Lucent Techno logies, de Amerikaanse telecomgigant, had het pand laten optrekken voor eigen gebruik. Het bedrijf draaide de afgelopen tijd minder goed en dus bleef het pand gedeeltelijk kaal en ledig. Voor Heineken was het een ideaal onder komen. Het contract om het hagelnieuwe pand voor drie jaar te huren, was dan ook 'snel' getekend. Het gebouw zelf is opvallend ruim en licht. Zes verdiepingen telt het pand, in totaal 3500 vier kante meters, zeventig ondergrondse parkeer plaatsen, liften waarvan er eentje doorgaat tot in de parkeergarage en tot slot een heus dak terras bij de entree op de eerste verdieping. De inrichting is op en top Heineken. "Voor de vloerbedekking hebben we gekozen voor Hei- neken-groen. De trappen en liften zijn Amstel- rood", aldus Van Doornik. In het nieuwe pand worden zo veel mogelijk kosten en ruimte bespaard. "Dit betekent dat niet meer op elke kamer een printer en een fax staat. Elke etage krijgt een grote, multifunctio nele copier, printer, scanner en fax ineen", aldus Van Doornik. Het gebouw blijft grotendeels gebruikmaken van services van Zoeterwoude behalve met Telewerken De hele maand september en een deel van oktober staat nog in het teken van de verhui zing. Er wordt van boven naar beneden gewerkt: begin september is de zesde verdieping in gebruik genomen, circa de tweede helft okto ber verhuizen degenen die de eerste verdieping gaan bevolken. In iets meer dan drie maanden is dan een pand gevonden en 167 man ver huist. Een prestatie van formaat. Maar daar blijft het niet bij. De komende drie jaar moet er een structurele oplossing voor het ruimtegebrek worden gevonden. Krijgt Zoeter woude uitbouw of nieuwbouw? Daarover is het laatste woord nog niet gesproken. "We zullen eerst nauwkeurig de behoeften op lange termijn in kaart moeten brengen", zegt Van Doornik. "Daarbij moetje nieuwe werkvor men niet vergeten: flexibele werkplekken, elek tronische documentenstromen en archieven en telewerken. Maar dat is voor de toekomst. In ieder geval zit het kantoor Zoeterwoude de komende drie jaar voldoende ruim in z'n jas." Waarvan acte. Ron Magnée

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 15