~JT ~JTet was woensdag 4 juli een memorabele dag voor Fred Rosielle. Na veel jaren héél vroeg opstaan, mocht Fred ein- JL JL delijk uitslapen, want zijn laatste werkdag bij DCS op 3 juli was verstreken. Fred had al maandenlang aangegeven dat hij geen poespas rondom zijn afscheid wilde. Maar DCS was van mening dat het afscheid van Fred niet ongemerkt voorbij mocht gaan. En dus was er een speciale werkgroep in het leven geroepen die van alles had gere geld voor het afscheid. Bij binnenkomst op zijn afscheidsreceptie wer den Fred en zijn familie toegezongen door collega's en oud-collega's. Joop Dol verhaalde over Freds loopbaan bij Fleineken en bood hem namens de afdeling een Fleineken-vrachtwagen met inhoud (geen bier...) aan. Vervolgens kreeg Ben Verberg, als oud-bestuurslid van de Peurbakkenclub, het woord. Ben memoreerde aan het feit dat Fred jarenlang een drijvende kracht was achter de Peurbakkenclub van Fleineken. Vele prijzen werden in de wacht gesleept door zijn ontwer pen en bouwsels. Als dank hiervoor kreeg Fred diverse fotocollages aangeboden en als klap op de vuurpijl ontving hij van alle aanwezige oud-leden van de Peurbakkenclub een barbecue. Na deze verrassing reikte Marcel van der Lee, manager DCS Binnenland, de felbegeerde brouwketel uit aan Fred als dank voor al zijn inspanningen en voor het feit dat Fred altijd voor zijn collega's klaarstond. Aansluitend aan de receptie ging het hele gezelschap naar het Fleineken- sportterrein om in het zonnetje te barbecuen. rand Jan van den Berg heeft na een dienstverband van ruim dertig jaar zijn werkzaamheden voor onze onderne ming beëindigd. In 1970 trad Brand Jan in dienst in de functie van hoofd Technological Department in Rotterdam. Als Tech nical director is hij werkzaam geweest in Nederland, Indonesië, Maleisië en Argentinië. Brand Jan heeft zijn loopbaan bij Fleineken afgesloten in Singapore, waar hij sinds 1998 werkzaam is geweest als director Group Technical bij APBL. Tijdens een drukbezochte receptie op woensdag 11 juli werd het afscheid van Brand Jan gevierd in ontvangstgebouw De Flooiberg te Zoeterwoude. Tijdens een informeel samenzijn werden Brand Jan en zijn echtgenote Susanne toegesproken door de heer Ruys. FHierin werd teruggeblikt op de loopbaan van Brand Jan in binnen- en buitenland, waarbij ook de belangrijke rol van Susanne niet onbesproken bleef. In een dankwoord sprak ook Brand Jan zelf zijn waardering uit voor zijn tijd bij Fleineken en bedankte zijn echtgenote Susanne. De aanwezig heid van vele (oud-)collega's uit binnen- en buitenland maakte de receptie erg gezellig. T" T"et is inmiddels al weer een tijdje geleden, maar op zondag 10 juni heeft een team van Fleineken Export deelgenomen aan het Open Nederlands JL JL Kampioenschap Business Teams. Dit kampioenschap werd tegelijk gehou den met de Marathon van Leiden. Het marathon-team deed mee onder de naam 'Express' en heeft deze naam ook alle eer aangedaan, want in ijltempo is het team als eerste aangekomen. Fliermee is maar weer eens aangetoond dat het brouwen van een goed bier en het nuttigen ervan een goede sportieve prestatie niet in de weg hoeft te staan. Het team bestond uit Laurent Fraters, Paul de Jong, Aad Koole, Robert Stempels, Remco Schram en Joop Bos. Uitreiking van de beker vond 29 juni plaats in de kantine op S/WTC door de heer Scheffers van de Leiden Marathon organisatie.

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 9