Wat dertien jaar geleden begon als een kleinschalig initiatief is uitgegroeid tot een van de grootste muziekevenemen ten in het Caribische gebied. Het Hei- neken Music Festival is inmiddels een ware traditie geworden en vindt elk jaar plaats op de eerste vrijdag van juli. Dit jaar bezocht een recordaantal van ruim tienduizend muziekliefhebbers het Alhambra Square Garden complex om te genieten van een swingend concert. Lokale bevolking Op de meeste Caribische eilanden heeft Hei- neken een groot marktaandeel en is de posi tie bij de lokale bevolking zeer sterk. Dit is ook zeker het geval op Aruba. Het muzieke venement is vooral bedoeld voor de lokale bevolking. Arubaanse of Nederlands Antilli aanse bands treden op, evenals een grote naam uit de regio. Vorig jaar was dit Krosfya uit Barbados, dit jaar een merenguekoning van het Caribische gebied, Sergio Vargas. Goed doel Heineken zit zeer diep in de harten van de Arubanen en om onze betrokkenheid met Aruba te onderstrepen geven wij tijdens dit evenement altijd een donatie aan een Aru baans goed doel. Vorig jaar hebben we een bijdrage geleverd aan de renovatie van het zwembad in San Nicolas. Dit jaar hebben we een donatie gedaan aan 'Cas pa Hubentud', een opvangtehuis voor kinderen. De intensieve voorbereiding was het zeker waard, want het Heineken Music Festival 2001 was een daverend succes. Tijdens deze avond hebben we meer dan 25 duizend blik ken bier verkocht, ledereen was laaiend enthousiast en het feest ging dan ook tot laat in de nacht door. Muziek is het grootste sponsorveld voor Hei neken in het Caribische gebied. De meeste mensen weten dat muziek hier overal is terug te vinden. Op straat, op het werk, op het strand, onder een boom. Kortom: waar je ook bent, de mensen luisteren altijd naar muziek. Ondanks het feit dat het Caribische gebied voor velen uniform overkomt, zijn er zeer grote verschillen tussen de mensen en de muziek. Daarom is een overzicht gemaakt van de meer dan twintig verschillende muziekstromingen naar afkomst en populari teit. Op deze manier kunnen we bij de orga nisatie van Heineken-muziekevenementen de consumenten zo goed mogelijk benaderen. Organisatie Maanden van tevoren is het Heineken Music Festival al onderwerp van gesprek. We worden benaderd met vragen over de artiesten, de datum en de plaats van het evenement. De organisatie ligt in onze eigen handen, iets wat we steeds vaker doen in het Caribische gebied. Door dergelijke evenementen zelf te organiseren in plaats van het uit te besteden, gaat de kwaliteit omhoog en halen we er veel meer uit. De Heineken Regatta op Sint Maar ten was daar dit jaar voor het eerst ook een goed voorbeeld van. Daar hebben we ook alle on shore-activiteiten voor de eerste keer zelf georganiseerd, tot ieders tevredenheid. Hierbij nodigen we iedereen uit om volgend jaar op 5 juli 2002 feest te komen vieren op Aruba! Wim Hekstra, Export manager Caribbean

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 7