Kakelvers Het is midden in de zomer en een mooie zachte, zwoele zomeravond. Om me heen hoor ik het geroezemoes van mensen in het park die genieten van hun picknick en anderen die gezellig keu velen op een terras hier in de buurt. Op zo'n moment vraag je je af: waarom doe ik nu niet mee aan deze aardse zomerse geneugten? Ik denk dat het antwoord gedeeltelijk wordt gege ven door mijn obsessie voor wat er in het kader van STAR Chain gebeurt. En in die zin moet ik den ken aan de teams die, vanuit het project en van uit de operatie, WAVE 1 hebben gerealiseerd en op dezelfde manier aan onze medewerkers, die zich nu inspannen om WAVE 2+ gestalte te geven. Bij WAVE 1 is ontzettend hard gewerkt, heel lange dagen met veel hectiek om steeds weer andere problemen op te lossen. Dit proces ging gepaard met veel emoties - dan weer succes, dan weer teleurstelling - omdat ontwerp en realisatie toch niet altijd die resultaten opleverden die van tevoren waren beoogd. Uiteindelijk werd het een groot succes bij de tweede poging om live te gaan. ledereen die heeft bijgedragen, uit het project en velen uit de operatie, kan terecht trots zijn op wat nu is bereikt. mm. Muziekfestival Aruba doorslaand succes Hei Society Murphy's Irish Nite verovert Schiedam Duitse brouwerij voor Heineken aan de slag Interview CBK-directeur Jack Verhoek Brand actief op De Parade Nieuwe commercial Sisi 1 II Het succes van WAVE 1 is natuurlijk een uitdaging voor WAVE 2+ en ik kan getuigen dat alle medewerkers zich gigantisch inspan nen om de 'go live' zo snel mogelijk te realiseren. Het testen, midden in de zomer, trekt een zware wissel op ieders inzet, maar vooralsnog is er geen enkele twijfel over de totale commitment van iedereen. Ja, er waren best problemen ten aanzien van de beschikbaarheid van medewerkers in deze vakantieperiode, maar gezien ieders inzet en de ervaringen van WAVE 1, heb ik de vaste overtuiging dat ook WAVE 2+ succesvol wordt geïm plementeerd. WAVE 2+ is geen sinecure. Zijn reikwijdte over vijf werkmaat schappijen waarbij tegelijkertijd nieuwe werkwijzen over alle disciplines en verstrekkende informatiesystemen worden geïntroduceerd en die een andere aansturing en dus orga nisatiewijziging vragen, kent zijn weerga niet binnen Heineken. Terwijl het project hierin zijn eigen momentum heeft, wordt STAR Chain bijgestaan door medewerkers uit de operatie. Ook is er de druk vanuit de markt op de operatie om de kansen van de zomer maximaal te benutten. Geen gemakkelijke opgave bij teleurstellend weer en bij een vol benut productieapparaat en een organisatie die niet alleen bezig is met brouwen en verkopen, maar ook met STAR Chain! HMMlmi Persoonlijk Europese brouwerijen maken exportbier; Geachte consumentenservice Geflitst; Recepties FC-Zwolle contracteert toptalent Xi timmert aan de weg 'Hei' Sjjjety *i I Reflecterend op deze zomerse avond, heb ik dan ook de groot ste bewondering en waardering voor iedereen, in welke disci pline dan ook, die de uitdaging van de grote werkdruk aanvaardt en zich inzet om én het bedrijf én STAR Chain vooruit te helpen. Waarom getroosten we ons die inspanning eigenlijk? Ik denk uiteindelijk omdat we vandaag beter willen presteren dan we gisteren deden, omdat we beter willen zijn dan onze concurrent en toch eigenlijk willen laten zien de kampioen te zijn. En dat tot niet alleen vandaag, maar ook tot morgen en tot overmorgen. Marien Kakebeeke, directeur Supply Chain Management Onder het genot von een biertje vond vorige maand in Nieuwspoort in Den Haag de traditionele parlementaire barbecue plaats. Op deze feestelijke afsluiting van het parlementaire jaar praatte Erik Korthals Altes bij met minister Tineke Netelenbos.

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 2