FC Zwolle contracteert toptalent De voetbalclub FC Zwolle is onlangs een bijzondere speler rijker geworden: de 22-jarige voet baller Neal Mountney. Zijn talent heeft Neal niet van vreemden. Vader Glen, werkzaam bij HTS Project Services, bericht trots over het voetbaltalent van zijn zoon Neal. 23 N. jug Eindelijk is Neals droom werkelijkheid gewor den: spelen bij een profclub. En als vader ben ik daar enorm trots op. Hij heeft er dit jaar echt alles voor opzij gezet. Juni dit jaar was het dan zover: de handtekening kon onder het contract. Als het aan hem ligt, verschijnt hij regelmatig bij de opstelling van het eerste team. Maar daar ging wel een bijna levenslange voorberei ding aan vooraf. Neal is van geboorte een Woerdenaar. Vanaf zijn vierde jaar speelde hij bij VEP en Sportlust. Nadat we naar Zeist waren verhuisd, speelde hij bij BVC in Bilthoven. In die tijd maakte hij al tal van internationale toernooien mee in onder meer Italië en Oostenrijk. Ook bracht hij een aantal zomers door bij de Maastrichtse voet balclub MVV om voetbal-workshops te volgen. In de laatste twee seizoenen legde Neal de basis voor zijn sprong naar het profvoetbal. Hij maakte, samen met zijn jongere broer Lee, tweemaal een promotie mee naar de tweede klasse in de zondagcompetitie. Eerst met SV Zeist, later met FC De Bilt. Met deze laatste ploeg eindigden Neal en Lee als topscoorders van het seizoen. Ook in andere werkzaamheden was Neal bevlo gen. Op school en op de repro-afdeling in Zoe- terwoude waar hij in de zomer van 1996 vakan tiewerk verrichtte. Op basis van zijn prestaties bij FC De Bilt en SV Zeist werd Neal door de KNVB geselecteerd als een aanvallende links half in de basis van het KNVB-districtselftal voor amateurs. Hij vertegenwoordigde Nederland in het UEFA- regiocuptoernooi. Met dit team speelde Neal onder meer tegen Schotland, Noord-lerland en Luxemburg. In een beslissende wedstrijd tegen Joegoslavië kwam Nederland een paar doel punten te kort en miste daardoor op een haar na de eindronde in Tsjechië. Aan het einde van 2000 was zijn lichaam een beetje overbelast. Neal trainde tweemaal per week voor FC De Bilt, een keer per week bij het KNVB-districtsteam en deed ook nog mee in de eerste divisie zaalvoetbal. Dat laatste heeft-ie toen laten vallen; dat werd net iets te veel. Hij begon het aan bepaalde spieren te voelen. Bulldog mentaliteit Zijn hbo-opleiding account management bij Hogeschool Schoevers in Utrecht onderbrak hij om zes keer per week te gaan trainen. Inmiddels kwam Neal in de schijnwerpers te staan van tal van prof clubs. Hij speelde een proefwedstrijd bij FC Heerenveen, maar was net iets te oud. FC Utrecht toonde interesse in hem, evenals enkele verenigingen uit de eer ste klasse. Een proef wedstrijd bij FC Zwolle, samen met zijn broer, bezorgde hem uiteinde lijk een contract. Neal heeft een typisch Engelse mentaliteit: niet opgeven tot het laatste fluitsignaal heeft geklon ken. Of zoals wij zeggen: "Never say die - the bull dog mentality." Neal leeft voor voetbal. Hij heeft er alles voor over. Gaat zaterdagavond al tijd vroeg naar bed om de volgende dag weer vroeg op het veld te staan. Traint veel om nog beter te worden. Naast mentaliteit, doorzettingsvermogen en kwaliteit komt er ook een flinke dosis geluk bij kijken. Maar Neal is al met al geduldig en zichzelf gebleven. Is de familie zelf nog sportief? Zeker. Het wachten is hoelang het gaat duren voordat ik doordring tot de internationale cricketwereld. Ik heb tenslotte ook mijn dromen. Blijf hier voor dus kijken op BrowseHuis. En Neal? Die heeft nog wel eens op een zomerse avond een balletje geslagen met mij in het Heineken- cricketteam. En lange afstandlopen gaat hem ook niet slecht af. Maar het staat buiten kijf dat er in Neal Mountneys leven een ding ver bovenaan staat: voetbal. En niets anders. Glen Mountney Brewing Equipment Specialist

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 23