'1 Op zijn tafel ligt een boek met de sprekende titel 'Leading the Revolution van Gary Hamel. "Dat heb ik van een collega van Corporate gekregen", verklaart hij met een lach. "Het gaat over de 'New Economy' en de rol van Inkoop daarin. Ik moet er overigens nog aan be ginnen, maar de titel is al boeiend genoeg. Voor de rest is zijn werk kamer nog vrij leeg. Op foto's van zijn twee kinderen na: Thijmen en Sterre, waar de nog jonge vader uiteraard trots op is. "Het is de bedoe ling dat we, na STAR Chain, ook nieuwe behuizing krijgen. Maar ik heb begrepen dat dat door het kamergebrek wel wat langer op zich kan laten wachten", verduidelijkt hij. Tot die tijd is zijn afdeling gehuisvest op de eerste verdieping van kantoor Zoeterwoude. Een gesprek met Alexander Arsath Ro'is (37), manager Purchasing Sourcing Management en in die hoedanigheid MT-lid van de nieuwe organisatie Heineken Nederland Supply. mm die de resultaten van Inkoop transparant en zichtbaar moet maken. We moeten zorgen voor een kostenverbetering over de hele keten heen, dus niet alleen voor onze eigen afdeling. Dit be tekent dat de tijd van 'succesverhalen' voorbij is. Laat anderen straks maar vertellen hoe goed wij het doen. Borstklopperij is nu echt verleden tijd." "Ik word persoonlijk afgerekend op drie belang rijke punten: het nog verder professionaliseren van de inkoopprofessie, het realiseren van de besparingen en het met succes uitbouwen van de zogenoemde PINT- en VAR-teams. PINT staat voor Purchase Innovation Network Teams. Dit zijn multifunctionele teams, waarin medewerkers van Inkoop, DCS, Planning, de brouwerijen en de Centrale Kwaliteits Dienst met elkaar verbete ringsprojecten realiseren in de supply chain tus sen onze strategische leveranciers en Heineken. VAR staat voor Value Added Relation teams. Daarbij is het de bedoeling dat we samen met onze leveranciers gaan praten over eikaars inter ne processen en boekhouding. Wij willen graag inzicht hebben in hun bedrijf: hoe bepalen zij hun kostprijs? De leveranciers op hun beurt moeten precies weten wat er bij ons speelt, zo dat zij daarop optimaal kunnen inspelen. Dat laatste is niet iets wat wij binnen nu en een half jaar van de grond krijgen. Dat kost jaren en is af hankelijk van vertrouwen en ervaring. Als het niet lukt, heb ik gefaald. We zullen er dus alles aan doen om die teams goed te laten functioneren." Wat betekenen deze veranderingen voor de mede werkers "We streven naar een goede, onderlinge samen werking binnen PSM en naar een goede samen werking binnen HNS. Dat doen we nu al binnen het managementteam, waarbij je ziet hoe een mix van 'oude' Heineken-mensen en nieuwe (zo als ik) naar elkaar toegroeit. Het eigen team moet ook groeien. We moeten van een dienst verlenende organisatie naar een stuwende. Het staat mooi op papier, maar we moeten nu ook samen dat inkoophuis bouwen en de kamers in dat huis gaan indelen. Dat heeft tijd nodig. Maar het gaat zeker lukken." Marguerite de Ruijter In 1990 maakte hij de overstap naar DHV Engineering and Contracting in Amersfoort. Eerst als projectleider, later als hoofd van de afdeling Inkoopmanagement. Hier ontstond zijn interesse voor inkoop. In 1998 kwam hij bij Compendium Inkoopconsultants terecht als managing consultant. Op 1 augustus 2000 trad Alexander in dienst van Heineken als hoofd staf Inkoop. Per 15 februari dit jaar werd hij in zijn huidige functie van manager Purchasing Sourcing Management benoemd en daarmee tevens als lid van het managementteam van HNS. Alexander is getrouwd met Daphne (van beroep huis arts). Het gezin heeft twee kinderen: Thijmen (3,5) en Sterre 1). In zijn vrije tijd houdt hij van sport kijken, muziek luisteren en het met zijn zwager bezoeken van rockconcerten. Alexander Arsath Ro'is werd 6 januari 1964geboren als Armain Muhammad Arsath Ro'is in Amsterdam-Zuid als enig kind van een Nederlandse moeder en een uit Indonesië afkomstige vader. Tijdens zijn middelbare- schooltijd (aan het Vossius Gymnasium in Amsterdam) veranderde hij zijn naam in Alexander. "Dat klinkt toch veel gemakkelijker?" Maar privé heet hij nogsteeds Armain. Later studeerde hij Doctoraal Bouwkunde aan de TU in Delft en werkte hij onder meer als we tenschappelijk medewerker aan de TU in Delft. Via een professor kwam Alexander in 1989 als stedebouwkun dig adviseur terecht bij de Grontmij Groep in De Bilt.

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 5