es in topvorm Vijfendertig oldtimers verzamelden zich 12 mei bij de Brand Bierbrouwerij in Wijlre voor de derde Oldtimer Toertocht. De eigenaars van deze klassiekers reden 78 kilometer door het Limburgse land. Dit jaar won Frank Stultjens. Zaterdagochtend 12 mei begon met een heerlijk zei nog iemand. Ver zat hij er niet naast, want echt in de auto, veel te druk met lachen naar de camera, ontbijt aan de Maas in Maastricht. Nog even snel zuinig rijdt zo'n Cadillac Eldorado niet. om ons op de komende route te storten. Hadden gevraagd bij de receptie van het hotel wat de kort- we beter wel kunnen doen, want na vijfhonderd ste route naar Wijlre was en toen op weg. In de ge- De startvolgorde werd voorgelezen en gelukkig za- meter misten we glansrijk de eerste afslag, zonder Ie uitvoering van de auto van Johnny Flodder na- ten wij in de eerste groep. We konden dus snel be- dat we er erg in hadden. Terug naar de poort waar men we deel aan de Heineken Oldtimer Toertocht ginnen aan een ontspannen ritje door een zonover- we vandaan kwamen, kon natuurlijk niet: gezichts- III. De ontvangst bij de brouwerij was op en top: goten Limburgs landschap. Om de vijf minuten verlies ten top. koffie, broodjes en vlaai vergezelden ons bij de uit- startte een deelnemer en wij konden als tweede leg over het beruchte bolletje-pijltje-systeem, waar- 'van lat'. "Zouden jullie niet eens gaan lezen in de De route voerde ons door het verrassende Zuid- mee je die dag de route moest gaan vinden. "Jullie routebeschrijving en de vragen voorbereiden?", Limburgse land. Prachtige uitzichten, heerlijk weer rijden zeker van tankstation, naar tankstation", vroeg de dame van de organisatie. Twee minuten en een hoop lol in de auto. De route vinden bleek voor de start zaten we namelijk nog achterstevoren ook steeds beter te lukken, evenals het beantwoor den van de bijbehorende vragen, al hadden som- migen onder ons wat meer moeite met het verstaan van de Limburgers, die we inschakelden j 1 bij het beantwoorden van de vragen. Aan het einde •'v V'%, van de middag arriveerden we in Vaals: ruim vijf mijl m JP 4 r te veel gereden en twee vragen niet kunnen beant- gg" tpM woorden; het bleek goed genoeg te zijn voor een eerste plaats! Drie bekers en applaus vielen ons ten deek evenals de uitnodiging om volgend jaar de I iiir HOTT IV te organiseren. De zon van dit jaar hebben ^^^^1 fel - M A Ti ll Wil we meteen opgenomen in het draaiboek! In feeststemming vertrokken we weer naar Maastricht waar we de overwinning met drank heb ben beklonken. Dat Michelle er die avond voor ge zorgd heeft dat Nederland volgend jaar niet meer mag deelnemen aan het Eurovisie Songfestival deed ons gek genoeg op dat moment niet zoveel... Ie plaats: Frank Stultjens en Mark van Loon 2e plaats: Paul Kemp en Klaas van den Brug 3e plaats: Theo en Anneke Wijsman Organisatie: bedankt. Het was grandioos! Voorafgaand aan de wedstrijd tegen FC Groningen vond zondag 27 mei de officiële ondertekening plaats van het 'Foundership' tussen FC Utrecht en Amstel. Onder grote belangstelling van pers en publiek daalden de Amstel- en Pepsi-parachutisten neer op de middenstip om vervolgens de uit de lucht meege brachte pennen, nodig voor de ondertekening, te overhandigen aan FC Utrecht-voorzitter Herremans, penningmeester Bloemink, Erik Korthals Altes en Frank Andriessen (national sa lesmanager Vrumona). Door de zojuist gesloten overeenkomst leek Utrecht vleugels te hebben, wat resulteerde in een 6-0 overwinning op Groningen. Door deze monsterzege plaatste Utrecht zich tevens voor Europees voetbal. Vanuit het stadion kijken we straks dus naar FC Utrecht-AC Milan? Koen Morshuis, Heineken Brouwerijen Utrecht

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 30