4M<;m De nieuwe exportlijn Colonne 16 in onze Bossche Brouwerij is op vrijdag 11 mei officieel geopend. De opening werd verricht door de heer Theo de Rond, directeur Corporate Marketing. Colonne 16 is op de plek gebouwd waar voorheen Colonne 6 stond. Vervangingsinvestering en productie-uitbreiding waren de redenen voor de komst van de nieuwe lijn. Colonne 6 heeft maar liefst 26 jaar dienstgedaan, eerst als exportlijn, daarna als gecombineerde lijn van Export en Binnenland, en de laatste vijfjaar weer alleen als exportlijn. Op deze colonne werden allerlei verschillende pro ducten gemaakt, onder meer 25cl- en 33cl-dozen en ook de unieke six- en fourpack tray-verpakking. Met name het succes van dit laatste product bete kende voor ons dat we toch met deze productie de markt moesten blijven beleveren terwijl we tegelijker tijd op dezelfde plek een nieuwe lijn moesten bouwen. Door gefaseerd te gaan bouwen en Colonne 8 in vier ploegen te laten draaien, hebben we beide doelen kunnen bereiken. Doorgaan met de leveringen en toch een nieuwe lijn bouwen. De bouw en het goede opstarten van Colonne 16 hebben zich gekenmerkt door maximale betrokkenheid van de operators. Door voor en tijdens de bouw werkgroepen te forme ren die verschillende disciplines bekeken, kon deze betrokkenheid worden bereikt. De werkgroepen stonden onder leiding van zoge noemde captains, die de vragen en opmerkingen op het gebied van VGWM, Kwaliteit, Techniek Smed, Opleiding en Planning Control met de overkoepe lende Stuurgroep bespraken. De gedachte achter de bouw was; 'hier staat een huis en richt dat op jullie eigen aandachtsgebied zo goed mogelijk in'. Bijna alle vragen en opmerkingen over de invulling werden op korte of langere termijn gehonoreerd. Ook is er een grote groep operators naar verschillende leveranciers in het buitenland geweest en hebben daar al trainingen kunnen volgen. Enkele wetenswaardigheden Colonne 6 is op 13 november 2000 uit bedrijf gegaan. Vijf dagen later was het gehele machinepark gesloopt en afgevoerd. Begin november is de oude tegelvloer eruit gefreesd en zijn alle andere obstakels verwijderd. Medio november is er begonnen met het betege len, en een kunststofvloer te leggen van maar liefst 150 bij 30 meter. Op 2 januari is er gestart met de bouw en ruim acht weken later, op 7 maart draaiden we op beide lijnen al bier voor exportmarkten. Colonne 6 kon 2 x 24.000 flessen per uur afvullen. Colonne 16 kan 2 x 40.000 flessen per uur afvullen. Zes flestypen in doos en tray-verpakking (4-pack en 6-pack). Heineken (inclusief de Longneck), Amstel en Buckler in allerlei variaties. Om dit te bereiken hebben veel, heel veel mensen zich wekenlang extra ingespannen met als gevolg dat we kunnen terugkijken op een geslaagd project, we tende dat het volhouden van de goede resultaten een kwestie is van lange adem en het niet loslaten van de aandachtsgebieden waarmee het project is gestart. John Menkehorst, medewerker projectteam Colonne 16

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 20