Modernisering Sociaal Beleid project Pianist Jan Zuiderwijk Heineken E waarin de de geschiet werd onder impressie v De CAO 200172002 is afgesloten en hiermee zijn de adviezen van de studiegroepen in eerste resultaten en vervolgafspraken omgezet. In terugkoppelingsbijeenkomsten in Bunnik hebben Mare Koster, Hans Olthoff, Mariëtte Patijn (FNV), Fred Jansen (CNV) en Arie van Dijk (De Unie) de studiegroepen geïnformeerd over de stand van zaken nu, na de onder handelingen. Over de wijze waarop de adviezen zijn meegenomen in de onderhandelingen, het effect van de adviezen op de onderhan delingen en over de resultaten en de vervolgafspraken. Alle partijen gaven er blijk van zich terdege bewust te zijn geweest van het feit dat de adviezen van de studiegroepen een opdracht aan hen bevatten. Die opdracht is vanuit ieders verantwoordelijkheid naar de eigen achterban meegenomen. Tijdens de bijeenkomsten ontstond er een levendige discussie en werd er nogmaals op aangedrongen dat het traject Modernisering Sociaal Beleid moet doorgaan. Mariëtte Patijn gaf aan dat de rapporten van de studie groepen ook in de toekomst in de onderhandelingen een roi zullen blijven spelen. De vervolgafspraken die in de CAO zijn gemaakt, worden in de vorm van projecten gerealiseerd. Concreet gaat het hierbij om de invoering van CAO a la carte per 1 januari 2002 en om arbeidsverhoudingen. Deze projecten worden bemand door deskundigen van de betreffende onderwerpen. De voorbereidingen hiervoor zijn al in volle gang, meldde Mare Koster. Afhankelijk van het onderwerp zullen of de vakbonden en/of de Medezeggenschap de voortgang monitoren. De terugkoppelingsbijeenkomsten met leden van de studiegroepen waren de formele afsluiting van het succesvolle project Samen op Weg. Het traject Modernisering Sociaal Beleid gaat door, er wordt met veel inzet en energie verder aan gewerkt. Wij zien de toekomst van het traject met vertrouwen tegemoet dankzij de goede basis die is gelegd door de samenwerking en de adviezen van de deelnemers aan Samen op Weg. Namens het projectteam, Janine van Oosten

Vers van 't Vat | 2001 | | pagina 18